Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Rowerowe Świętokrzyskie !
Aktualności
Rowerowe Świętokrzyskie !


Rowerowe Świętokrzyskie!

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na niedzielną rowerową wycieczkę po pięknym i tajemniczym regionie świętokrzyskim.   Z nami masz szansę dotrzeć w nieznane i poznać tajemnice naszej małej ojczyzny.
Wystarczy sprawny rower, chęci i ruszamy.  Chcemy na rowerze poznawać bliskie nam okolice więc nie tylko jedziemy, ale też opowiadamy, wspominamy i odkrywamy. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli nie straszne Ci ok. 50km dystanse i średnie tempo jazdy na rowerze ok. 15km/h, a dodatkowo chciałbyś dowiedzieć się co mijasz pedałując to czekamy na Ciebie 29.07.2018 roku o godzinie 9:00. Daj się namówić :)

Zapisy i wpłaty: Biuro Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach ul. Sienkiewicza 29 do dnia 23.07.2018. Brak wpłaty skutkuje usunięciem z listy uczestników.  Wpłata nie podlega zwrotowi.
Koszt: 25zł/osoby
Cena zawiera: ubezpieczenie NNW, opiekę przewodnika i pilota na trasie
Wycieczka odbędzie się przy minimum 16 osobach chętnych

Data: 29.07.2018r.
Zbiórka: godz. 9.00, Park Miejski im. Stanisława Staszica/Muszla koncertowa

W programie:
Przejazd rowerem na trasie Kielce-Piekoszów (Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia z XVII wiecznym cudownym obrazem Maryi) – Miedzianka (historyczne miejsce wydobycia miedzi w Górach Świętokrzyskich,  przystanek widokowy) – Gościniec (Pomnik Lotników) – Chęciny (miasto Królów Polski z 13 wiecznym obronnym zamkiem) – Przerwa obiadowa – Pasmo Zelejowej (niezapomniany widok na Chęciny) – Pasmo Zgórskie – Szewce (pomnik Bitwy Żołnierzy AK) – Białogon (osiedle górnicze z kościółkiem z początku XX wieku w stylu zakopiańskim)- Kielce – 65km i ok. 7h.

Uwagi organizacyjne:
Każdy uczestnik musi posiadać sprawny rower wraz z oświetleniem.  
Podczas wycieczki poruszamy się po drogach asfaltowych oraz szutrowych.
Zalecamy używanie kasku.  Trasy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, stan szlaku oraz sprawność grupy.

środa, 04 lipiec 2018 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs