Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
Aktualności
VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
W dniach 7-8 maja 2010r.w pobliżu Rezerwatu Archeologicznego Rydno (w Wąchocku nad zalewem) odbędzie się VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"

Piknik poświęcony jest epoce kamienia - czasom, kiedy Rydno było swoistą „stolicą” Europy Środkowej. Celem jego organizacji jest przybliżenie uczestnikom wiedzy o życiu prehistorycznych mieszkańców Rezerwatu. W programie znajdą się między innymi: pokaz pracy archeologów, rekonstrukcje obozowisk z epoki kamienia, rekonstrukcje ubiorów, pokazy obróbki skóry, kości, rogu, krzemienia, próby wytwarzania i używania narzędzi, broni myśliwskiej, przedmiotów użytkowych, plecionkarstwo, wytwarzanie "krwicy" ("hematytowe makijaże"), sztuka prehistoryczna, wytwarzanie naczyń i innych przedmiotów z gliny, prehistoryczna "gastronomia", dawne wierzenia, obrzędy, magia... Pokazy, wystawy, konkursy i wiele innych atrakcji.

ZAPRASZAMY W PODRÓŻ DO EPOKI KAMIENIA !!!

W pierwszym dniu imprezy (07.05 - piątek) odbędą się zajęcia (w formie warsztatów) dla grup szkolnych. Dzień drugi (08.05 - sobota) - to dzień otwarty, przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych - odwiedzających indywidualnych, rodzin, środowisk związanych z archeologią, itp.

Zgłoszenia grup przyjmujemy do 4 maja 2010 pod numerem telefonu 661 559 505.

WSTĘP WOLNY!

Piknik Archeologiczny "Rydno" odbywa się rokrocznie od 2005 roku, organizowany jest przez Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.

Więcej informacji oraz relacje z wcześniejszych edycji Pikniku znaleźć można na stronach internetowych: www.rydno.com i www.rydno.pttk.pl.piątek, 30 kwietnia 2010 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs