Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Europejska Noc Muzeów 15 Maja
Aktualności
Europejska Noc Muzeów 15 Maja
Noc Muzeów

Kwiatowa wystawa, pokaz filmu w plenerze: to atrakcje, jakie z okazji Europejskiej Nocy w Muzeum przygotowało Muzeum Narodowe w Kielcach. Będzie można z nich skorzystać już 15 maja w godzinach 20.00 - 24.00.

Dawny pałac biskupów krakowskich nie będzie dostępny dla amatorów nocnego zwiedzania ze względu na trwający remont. Jednak wielbiciele sztuki będą mogli odwiedzić jego północne skrzydło, w którym znajduje się Galeria Malarstwa Polskiego i Rzemiosła Artystycznego, zaliczana do jednych z najlepszych w kraju. Otwarte dla zwiedzających będą również wystawy: "Klocki drzeworytnicze..." w Kamienicy Pod Trzema Herbami , stała wystawa regionalna, a także wystawy czasowe "Św. Florian" i "Harmonia Wodnika" w salach ekspozycyjnych przy ul. Orlej 3.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na plenerowy pokaz filmu niemego z 1923 r. p.t. "Twarze dzieci” w reżyserii Jacquesa Feydera, który został wzbogacony o muzykę elektroniczną napisaną w 2009 r. przez Darka Makaruka. Emisja filmu rozpocznie się o godz. 21.00 na podwórku Kamienicy Pod Trzeba Herbami (wejście od Rynku lub ul. Orlej). Niezwykła impresja, która łączy dwie epoki twórców zachwyci z pewnością najbardziej wybrednych koneserów sztuki. Chętni będą mogli skorzystać także z kawiarenki.

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zorganizowało trwającą tylko jedną noc wystawę zatytułowaną "Kwiaty w sztukach plastycznych”, gdyż 15 maja to także Dzień Polskiej Niezapominajki. Złożą się na nią min.: grafika, obrazy oraz porcelana ćmielowska. Dla zwiedzających zostały przygotowane bukieciki konwalii oraz horoskopy kwiatowe. O godz. 20.30 w muzeum rozpocznie się trwająca pół godziny prelekcja Lilii Kowalewskiej, która zdradzi tajemnice prawidłowej pielęgnacji kwiatów. Na wystawie będzie można obejrzeć także świeże kwiaty i otrzymać cenne rady od specjalisty z Agrocentrum.

Wstęp wolny.
Muzeum Narodowe – Pałac Biskupów Krakowskich
Plac Zamkowy 1
25-010 Kielce
tel. 41 344 23 18, 41 344 40 14
www.mnki.pl
e-mail: poczta@mnki.pl

piątek, 30 kwietnia 2010 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs