Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » ZASMAKUJ SUDETÓW lub - jak kto woli - ROK SUDECKI KTG ZG PTTK
Aktualności
ZASMAKUJ SUDETÓW lub - jak kto woli - ROK SUDECKI KTG ZG PTTK

Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK postanowiła w roku 2011 zwrócić uwagę i zachęcić Państwa do wędrowania po Sudetach pod hasłem "Zasmakuj Sudetów". Już w lutym odbył się, notabene po raz jedenasty, Międzynarodowy Zimowy Biwak Górski.

Planujemy jeszcze:

  • organizację konkursu fotograficznego FOTO-SUDETY,
  • wydanie "sudeckiego" plakatu (pierwszego z serii plakatów górskich KTG),
  • zorganizowanie w dniach 23-25 września 2011 r. przez Oddział PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej", w ramach petetekowskiego Roku Turystyki Rodzinnej, 51. Zlotu Turystów Górskich na Wielkiej Sowie, połączonego z obchodami Międzynarodowego Dnia Turystyki,
  • organizację w dn. 14-16 października 2011 r. - połączonych zlotów przodowników turystyki górskiej PTTK: jubileuszowego, 50. sudeckiego i 42.ogólnopolskiego z bazą w Szklarskiej Porębie (organizator: Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze)
    - informacje szczegółowe o zlocie więcej
  • przygotowanie tradycyjnego sympozjum KTG w Krakowie w dn. 3 grudnia 2011 r., tym razem o tematyce sudeckiej,
  • na przełomie października i listopada 2011 r. chcemy zorganizować w jednym z sudeckich schronisk naradę znakarzy górskich PTTK (być może połączoną z rozliczenia prac znakarskich), czym nawiążemy do tradycji sprzed lat,
  • część monograficzną rocznika "Wierchy" za rok 2011 poświęcić tematyce sudeckiej (prosimy o wsparcie kol. W.A. Wójcika, redaktora naszego rocznika, zarówno tekstami jak i pomysłami i nazwiskami potencjalnych autorów; e-mail: wieslaw.a.wojcik(at)cotg.pttk.pl)

Dodajmy jeszcze, że Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie przymierza się do wydania jesienią monografii dotyczącej zagospodarowania Sudetów, zaś Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK z kol. Jackiem Pielichem, przewodniczącym (e-mail: jpielich(at)o2.pl) - zmierza do utworzenia odrębnej strony internetowej.

czwartek, 17 listopada 2011 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs