Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Stuletnia wycieczka - Relacja
Aktualności
Stuletnia wycieczka - Relacja
    "Jednym z punktów obchodów 100-lecia PTTK, które obchodzimy w tym roku była wycieczka, jaką kielczanie odbyli równo sto lat temu ze Słowika przez Czerwoną Górę do Chęcin.
    Przewodnik Tomasz Węgrowski, który grupę prowadził, opowiadał o tym, jak sto lat temu w stronę Chęcin wyruszyły furki z wycieczkowiczami. Więcej wtedy jechano niż chodzono, ale my nie będziemy brać z nich przykładu – stwierdził i poprowadził grupę ostrym podejściem pod Patrol. W czasie pokonywania pasma górskiego miały miejsce dwie miłe uroczystości: najmłodsze uczestniczki rajdu Natalia i Zuzia, uderzając na niewielkiej przełączce na niebieskim szlaku kosturem w dorodnego buka, nadały mu imię Edmunda Padechowicza – wybitnego krajoznawcy. Imię Sylwestra Kowalczewskiego otrzymał kolejna przełączka na szlaku czerwonym, a nadał je najstarszy uczestnik wyprawy Janusz Cichocki.
    Krótki odpoczynek i pamiątkowe zdjęcie zarządzono w kamieniołomie Zygmuntówka, tym którego marmur posłużył do budowy kolumny Zygmunta w Warszawie. Zatrzymano się także w dawnym kamieniołomie na Zelejowej, gdzie znowu można było posłuchać o ludziach tworzących Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, poprzednika PTTK.
    Pod zamkiem w Chęcinach na wycieczkowiczów czekał ogromny tort z fajerwerkami. Były gratulacje dla najwytrwalszych członków PTTK oraz wojskowa grochówka dla podtrzymania energii, bo przecież na tak historycznej wycieczce nie mogło zabraknąć śpiewów, zabawy i wspomnień."
Lidia Cichocka

Zarząd Oddziału składa szczególne podziękowania za pomoc organizacyjną dla kol. Tomasza Wągrowskiego, Anny Hendler, Stanisława Piotrowskiego, Ryszarda Ramiączka, Mirosława Kubika.

piątek, 13 czerwca 2008 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs