Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kurs znakarzy szlakow nizinnych PTTK
Aktualności
Kurs znakarzy szlakow nizinnych PTTK
     W dniach 7-8 września b.r. w Hostelu Lubrzanka odbył się Kurs Znakarzy Szlaków Pieszych Nizinnych PTTK. Organizatorem Kursu był Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. Z ramienia Oddziału obsługa imprezy zajęli się: Beata Milewicz – Kierownik Biura Oddziału oraz Paweł Milewicz – członek Zarządu Oddziału.
W kursie wzięło udział 7 uczestników w tym 5 osób z województwa świętokrzyskiego. Pozostali uczestnicy to Kolega z Cieszyna (woj. Śląskie) oraz Kolega z Sopotu (woj. Pomorskie). Szkolenie poprowadził Członek Honorowy Zarządu Głównego PTTK i Wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK – Kol. Konrad Bielecki z Radomia.
W części teoretycznej uczestnicy kursu poznali historię znakowanych szlaków pieszych, dokładnie analizowali regulamin znakowania szlaków turystycznych oraz poznali narzędzia wykorzystywane przy prowadzeniu prac znakarskich. W drugiej części szkolenia grupa wyruszyła na wędrówkę w Pasmo Masłowskie na Diabelski Kamień, by przeanalizować szczegółowo odnowienie fragmentu szlaku, który został odnowiony w części praktycznej. Przyszli znakarze zostali wprowadzeni w techniki właściwego znakowania, począwszy od przecinania zarośli, poprzez przygotowanie drzew do oznakowania i pomalowania nowego znaku. Cześć praktyczna obejmowała odnowienie 2 km. głównego szlaku świętokrzyskiego im. Edmunda Massalskiego koloru czerwonego. Na zakończenie szkolenia odbył się egzami. Z wynikiem pozytywnym wszyscy uczestnicy kursu mogli nabyć blachę Znakarza Szlaków Pieszych Nizinnych PTTK. Fotogaleria.

środa, 11 września 2013 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs