Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Otwarcie jubileuszowej wystawy ze zbiorów Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej.
Aktualności
Otwarcie jubileuszowej wystawy ze zbiorów Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej.
     W piątek (28 lutego br.) Oddział Świętokrzyski PTTK Kielce, Klub Górski PTTK w Kielcach wraz z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK otworzyli wystawę unikalnych fotografii i dokumentów z czasów Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Wystawa prezentuje działalność tych instytucji - od ochrony przyrody przez ratownictwo, przewodnictwo, działalność wydawniczą, budowę szlaków i schronisk turystycznych do turystyki letniej i zimowej, na planszach przedstawiono także kalendarium oraz oddziały TT i PTT.
         W otwarciu wystawy uczestniczył Jerzy Kapłon - Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, który w Muzeum Dialogu Kultur zaprezentował historię i działalność powstałego w 1873 roku Towarzystwa Tatrzańskiego.
       Jednym z ważniejszych elementów spotkania w Muzeum Dialogu Kultur było przekazanie przez Prezesa Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach Marcina Marciniewskiego pamiątek i archiwaliów po profesorze Sylwestrze Kowalczewskim, znajdujących się w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej przez 30 lat, jego synowi, profesorowi Zbigniewowi Kowalczewskiemu. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z przedsięwzięciem.
sobota, 01 marca 2014 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs