Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kolejni "Twardziele Świętokrzyscy"
Aktualności
Kolejni "Twardziele Świętokrzyscy"
W tegorocznym "Twardzielu Świętokrzyskim" na dystansie 100km. 155 osób. Ukończyło całe 100 km. w wymaganym limicie 22 godzin 115 uczestników w tym 15 kobiet.
Najszybciej dystans pokonali: Rafał Bielawa z Warszawy, Maciej Czekaj i Waldemar Janczak z Kielc – wszyscy w czasie 13 godzin 20 minut.
Najszybszą z kobiet okazała się Katarzyna Odomirska z Krakowa, która pokonała dystans w czasie 15 godzin 20 minut. Seniorem Twardziela Świętokrzyskiego został 72 letni Henryk Cygan z Olsztyna, najstarszym zaś uczestnikiem imprezy był 80 letni Maciej Ignatowski z Grójca, który wystartował na dystansie 50 km.
Oprócz ekstremalnego "Twardziela Świętokrzyskie" w dniu 1 maja na 16 km. trasie z Oblęgorka do Strawczynka pod opieką przewodników świętokrzyskich wędrowało 110 osób, w tym 12-osobowa grupa z Niemiec.
Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Olimpic” w Strawczynku. Statuetki „Twardnieli Świętokrzyskich” oraz wyróżnienia wręczali wójtowie gmin Strawczyna i Zagnańska – Tadeusz Tkaczyk i Szczepan Skorupski oraz Prezes LGD „Dorzecze Bobrzy” – Jarosław Wałek.

piątek, 02 maja 2014 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs