Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Spotkanie z Aleksandrem Dobą w klubie WSPAK
Aktualności
Spotkanie z Aleksandrem Dobą w klubie WSPAK
21 stycznia, o godzinie 18.00 wspólnie z Ośrodkiem Nauki i Kultury Studenckiej UJK, zapraszamy do Klubu Studenckiego "WSPAK", na spotkanie z niezwykłym człowiekiem, członkiem PTTK, podróżnikiem i kajakarzem, który jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk.

Aleksander Doba (68 lat), bo o nim mowa, to wyjątkowa postać. Jego kajakowe podboje nie mają sobie równych. Przepłynął Polskę od Przemyśla do Świnoujścia w 13 dni (1198km). Przepłynął kajakiem 5125 km ustanawiając rekord rocznego dystansu pokonanego w czasie zwykłego urlopu i dni ustawowo wolnych od pracy. Jako pierwszy przepłynął całą Wisłę (od źródeł do morza) i całe polskie wybrzeże morskie. Opłynął dookoła Bałtyk i Bajkał. Jako pierwszy na świecie pokonał kajakiem Atlantyk - dwukrotnie! Przepłynął kajakiem łącznie ponad 95 tys kilometrów! Zdobył szereg prestiżowych nagród i tytułów, w tym m.in Super Kolosa. Jest tegorocznym nominowanym do konkursu National Geographic o tytuł Podróżnika Roku.  Jest Instruktorem i Przodownikiem Turystyki Kajakowej PTTK I-go stopnia, Instruktorem Turystyki Kajakowej PZKaj Stopnia Związkowego i dwukrotnym Akademickim Mistrzem Polski w Kajakarstwie Górskim. Jest też doświadczonym i tytułowanym pilotem szybowcowym, spadochroniarzem i żeglarzem. To wulkan energii i prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczenia.
Spotkanie z nim to niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży i wyzwań o światowym formacie! Wstęp wolny!

poniedziałek, 12 stycznia 2015 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs