Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Święto Kielc !!!
Aktualności
Święto Kielc !!!

Święto Kielc odbędzie się w tym roku w dniach 26 - 28 czerwca. Na kielczan czekają rozmaite koncerty, spektakle uliczne, imprezy plenerowe, warsztaty artystyczne, wystawy, pikniki rodzinne. Tegorocznym koordynatorem Święta Kielc jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", stąd motywem przewodnim przedsięwzięcia będzie myśl "Życie to jest teatr".

 

Tradycyjną już, piątkową BIAŁĄ NOC otworzy Gala wręczenia Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej za rok 2014, połączona z otwarciem wystawy "60 lat Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach" oraz recitalem "Życie to nie teatr" w wykonaniu Jacka Różańskiego. Całość zostanie zrealizowana w Muzeum Historii Kielc. Podczas piątkowej BIAŁEJ NOCY (26 czerwca) kieleckie instytucje kultury zaproszą do swoich siedzib na późnowieczorne koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe, wystawy i spektakle. Sobota i niedziela (27-28 czerwca) to czas wydarzeń plenerowych realizowanych na czterech miejskich przestrzeniach scenicznych: Plac Artystów, Plac Literatów, Rynek Miasta oraz Park Miejski. Na czterech scenach wystąpią między innymi: Trubadurzy, Kabaret Pigwa Show, Kabaret Czołówka Piekła, Mariusz Kałamaga, zespół Pod Wiatr, kwartet OMEGA. Nie zabraknie teatrów ulicznych: Teatr Klinika Lalek, Teatr Pinezka Show, Teatr Waskresinia, Teatr Ognia AzisLight.


Z myślą o rodzinach i najmłodszych mieszkańcach Kielc dostępne będą wodne atrakcje na stawie przy Parku Miejskim, a także karuzela wenecka na Rynku Miasta. Dla najmłodszych MDK przygotuje Festyn Rodzinny w parkowej muszli, z kolei Instytut Designu zaprosi na rodzinny piknik malowania talerzy. To tylko niektóre z licznych możliwości rodzinnego spędzania czasu podczas tegorocznego Święta. Warto podkreślić, że ideą TLiA "Kubuś" jako koordynatora imprezy, jest aktywizacja i integracja różnych grup społecznych. Stąd propozycja wydarzeń takich jak: Bicie Rekordu Polski we wspólnym malowaniu obrazów, karaoke dla mieszkańców, uliczna gra poetycka "Walizka z poezją" czy akcja historyczna "Kamienice wczoraj i dziś", a także Piknik Integracyjny z udziałem artystów reprezentujących różne grupy społeczne. W niedzielę, 28 czerwca na scenie Rynku Miasta odbędzie się koncert "Brzmienie Kielc" z udziałem kieleckich zespołów. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół DE MONO.

Pliki do pobrania

swieto_kielc_program.pdf swieto_kielc_program.pd
środa, 17 czerwca 2015 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs