Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Zakończenie konkursu na "Przewodnika roku. Kielce - Krok po kroku"
Aktualności
Zakończenie konkursu na "Przewodnika roku. Kielce - Krok po kroku"
      Jak zostać przewodnikiem roku??? O tym przekonali się laureaci pierwszej edycji konkursu na „Przewodnika roku. Kielce – krok po kroku”. 7 grudnia podczas spotkania w Pałacyku Tomasza Zielińskiego wszyscy mogli poznać przewodnika roku.
Pomysł na konkurs zrodził się już dawno temu, ale dopiero w czerwcu pojawił się regulamin konkursu, pojawił się fanpage na facebooku z informacjami bieżącymi. Wystarczyło zrealizować pomysł na swoją autorską wycieczkę po Kielcach, opisać ją i wysłać do PTTK Kielce. Całość mocno wspierał Urząd Miasta Kielce, który żywo włączył się w promocję konkursu.
Konspekty wycieczek napływały z różnych stron Polski aż do końca września. Część wycieczek została zrealizowana w terenie, gdzie w każdą niedzielę października i listopada każdy mógł bezpłatnie z przewodnikiem zwiedzać  najciekawsze miejsca w Kielcach.  Była gra terenowa,  był wspomnieniowy spacer po mieście w stroju z epoki, wizyta w sanktuarium J. Piłsudskiego i wiele innych ciekawostek.
Niezmiernie nam miło poinformować, że tytuł „Przewodnika Roku” w konkursie „Przewodnika roku. Kielce – krok po kroku” zdobyła Kol. Iwona Baran – przewodnik świętokrzyski. Natomiast wyróżnienie za autorski konspekt i świetne przygotowanie wycieczki zdobyły Kol. Renata Dudzik – Gruszka oraz Monika Łesyszak również przewodniczki świętokrzyskie.
Drugą cześć konkursu skierowana do najmłodszych miłośników turystyki dała efekt wyłonienia zwycięscy i tytuł „Młodzieżowego Przewodnika Roku” w konkursie „Przewodnik roku. Kielce – krok po kroku” dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji  Narodowej w Puławach klasy I LC. Natomiast wyróżnienia w tej kategorii otrzymała Szkoła Podstawowa w Podchojnach klasa VI oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi.
Wszystkie statuetki oraz dyplomy wręczał dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce Mieczysław Tomala wraz z prezesem Oddziału Świętokrzyskiego PTTK Kielce Marcinem Marciniewskim.
Całości towarzyszyła prezentacja Kol Jerzego Gorczycy – Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA – „Opowieść o niezwykłych górach”.
Zwycięzcy otrzymali bezpłatną wycieczkę do Kielc dla całej klasy ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji turystycznych. Natomiast przewodnik roku będzie miał okazje odpocząć  po pracowitym sezonie turystycznym w jednym z kieleckich hoteli.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję przewodnika roku !!!


wtorek, 08 grudnia 2015 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs