Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Relacja z XII 25-tki Świętokrzyskiej
Aktualności
Relacja z XII 25-tki Świętokrzyskiej

Można by rzec, że o XII 25-tkce Świętokrzyskich napisano już wszystko echo dnia

Jako organizatorzy chcielibyśmy przekazać Wam jak to wszystko wyglądało od kuchni.

2 kwietnia na starcie imprezy zgłosiła się rekordowa ilość osób w historii imprezy. 144 piechurów z różnych stron Polski przybyło na legendarny dworzec PKS w Kielcach by odebrać swoje pakiety startowe. Następnie wszystkich uczestników już w Świętej Katarzynie przywitał Kol. Marcin Nocula – przewodnik świętokrzyski. Kiedy wędrówka się rozpoczęła, każdy mógł indywidualnie rozkoszować się pięknem przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego, ponieważ pierwsza część trasy to fragment  niebieskiego szlaku turystycznego z Św. Katarzyny do Bodzentyna.

Nikogo nie zdziwiło przywitanie włodarzy Bodzentyna przy siedzibie Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie został zorganizowany punkt kontrolny oraz ognisko turystyczne z pieczeniem kiełbasek. Wszystko udało się zaplanować dzięki ogromnej pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn , Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Bodzentynie, którzy z wielką przyjemnością gościli uczestników XII 25-tki Świętokrzyskiej.

Po krótkiej przerwie każdy z piechurów miał przed sobą drugą część  imprezy już zielonym szlakiem turystycznym aż do Łącznej. Niektórzy zorganizowali sobie własny punkt kontrolny na Bukowej Górze, gdzie podziwiali wychodnie skalne.

Docierając do Łącznej dało się czuć magiczny klimat turystycznej imprezy, który witał piechurów utworami Harcerskiego Zespołu Muzycznego „Wołosatki”.  Na każdego uczestnika w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącznej czekał domowy bigos oraz pajda ze smalcem na regeneracje sił po przejściu półmaratonu. Wszyscy gawędzili i wymieniali wspomnienia z trasy. Aura sprzyjała biwakowaniu i na pewno każdy mieszkaniec Łącznej zapamiętał miłych turystów odwiedzających ich rodzimą miejscowość. Cała impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem certyfikatów i wydawnictw promujących ziemie świętokrzyską  przez przedstawicieli Urzędu Gminy w Łącznej. Tu należy podziękować w szczególności Regionalnemu Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, które wsparło imprezę materiałami promocyjnymi.

Tu należy szczególnie podziękować osobą bez których organizacja XII 25-tki Świętokrzyskiej nie powiodłaby się, a ich zaangażowanie przyczyniło się do jednej z najlepiej zorganizowanych imprezy turystycznych w 2016r. Zatem dziękujmy: Beacie i Pawłowi Milewicz, Katarzynie Witkowskiej, Rafałowi Kowalczykowi, Renacie Dudzik – Gruszka, Iwonie Baran, Marcinowi Nocula, Mirosławowi Kopytek, Mirosłowi Nyga, Marcinowi Matyskowi, Marcinowi Sikorskiemu.

I już dziś zapraszamy na XIII 25-tke Świętokrzyską.

środa, 06 kwietnia 2016 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs