Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Wakacyjne połączenie Kielce - Sandomierz z przewodnikiem świętokrzyskim PTTK.
Aktualności
Wakacyjne połączenie Kielce - Sandomierz z przewodnikiem świętokrzyskim PTTK.
   Przewozy Regionalne przygotowały atrakcyjną propozycję dla mieszkańców Świętokrzyskiego i turystów odwiedzających region: bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Kielce - Sandomierz. Nowe pociągi będą kursowały od 25 czerwca przez całe wakacje w soboty i w niedziele.
Wakacyjne pociągi na trasie Kielce – Sandomierz będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia w soboty i niedziele oraz dodatkowo 15 sierpnia. Pociąg będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7:10, a do Sandomierza będzie docierał o godz. 9:41. Po drodze będzie się zatrzymywał na stacjach: Zagnańsk, Łączna, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Jakubowice i Dwikozy. Powrotny pociąg będzie odjeżdżał z Sandomierza o godz. 16:55, a do Kielc będzie przyjeżdżał o godz. 19:00. Dodatkowo na trasie przejazdu przewodnik świętokrzyski PTTK będzie udzielał informacji krajoznawczej i to w cenie biletu!!! Dodatkowo po dotarciu do centrum Sandomierza każdy będzie mógł skorzystać z przewodnickiej wiedzy i zwiedzić przez dwie godziny największe atrakcje miasta również bezpłatnie.

Z myślą o turystach Przewozy Regionalne rozszerzyły zasięg popularnej oferty „Bilet Świętokrzyski", dzięki czemu podróż z Kielce do Sandomierza będzie kosztowała tylko 15 zł, a uczniowie, studenci i inni podróżni korzystający z ulg ustawowych zapłacą za przejazd jeszcze mniej! Dodatkowo, dzięki współpracy z miastem Sandomierz, nasi podróżni będą mogli za symboliczną złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską. Wystarczy, że będą mieli przy sobie bilet kolejowy. Aby ułatwić dojazd do sandomierskiego rynku, Przewozy Regionalne prowadzą rozmowy w sprawie uruchomienia specjalnego autobusu dowożącego z dworca kolejowego do centrum miasta.

Podróż do Sandomierza potrwa 2,5 godziny, a z powrotem tylko 2 godziny. Różnica w czasie przejazdu wynika z ograniczeń technicznych na jednym z torów linii kolejowej łączącej Sandomierz ze Skarżyskiem-Kamienną. Pasażerowie będą mogli odbyć podróż nowoczesnym pojazdem Acatus Plus, który wyposażony jest w 155 komfortowych miejsc siedzących i 15 dodatkowych siedzisk. Pojazd tego typu jest w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (winda, wydzielone miejsce umożliwiające bezpieczną podróż). W pociągu są również specjalne miejsca do przewozu rowerów i dużych bagaży. Istotnymi udogodnieniami dla podróżnych są także: system informacji pasażerskiej, klimatyzacja, gniazdka elektryczne przy fotelach oraz możliwość skorzystania z internetu i kupna biletu w automacie. Toalety są przestronne, co umożliwia swobodne korzystanie z nich osobom o ograniczonej sprawności ruchowej; wyposażone są także w składane stoliki do przewijania niemowląt. W przypadku większego zainteresowania naszą ofertą będziemy w stanie obsłużyć tę trasę bardziej pojemnym pojazdem – posiadającym 220 miejsc siedzących zmodernizowanym pociągiem ED72A. Nowe połączenie, podobnie jak wszystkie pociągi regionalne w Świętokrzyskiem, będzie finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z dużym zainteresowaniem i stanie się ciekawą propozycją na aktywne spędzenie weekendu. Zachęcamy też do odwiedzenia innych miast województwa świętokrzyskiego położonych na trasie przejazdu pociągu, np. Wąchocka, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Starachowic.


czwartek, 23 czerwca 2016 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs