Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Góry Świętokrzyskie pamiętają!
Aktualności
Góry Świętokrzyskie pamiętają!
Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na zawsze wpisze się w krajobraz Kadzielni. W czerwcu 2016 roku została rozpoczęta kampania zbiórki środków na wykonanie interaktywnej ławeczki dedykowanej przyrodnikowi i regionaliście, ale przede wszystkim wybitnemu Kielczaninowi.

Wspaniały przewodnik, wielki miłośnik przyrody, przyjaciel osób niepełnosprawnych,autor licznych publikacji, Wielki Patron Loży Jerzych, a przede wszystkim niesamowicie pozytywny człowiek oraz działacz. Wyróżniony licznymi odznakami – autorytet dla wielu Kielczan. Zmarł 6 października 2011 roku. W piątą rocznicę jego śmierci z inicjatywy Loży Jerzych i ze wsparciem wielu organizacji oraz osób związanych z regionem, kulturą i sztuką w krajobraz miasta zostanie wpisany pomnik – ławeczka zaprojektowany przez Judytę Marczewską, Dominikę Janicką i Michała Gdaka (Institute of Design Kielce).

Będzie on oczywiście wkomponowany w naturalne środowisko tak, by stanowić całość  z przyrodą, a jednocześnie być punktem turystycznym na szlaku ciekawych i wartych uwagi miejsc w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Pomnik podobnie jak Kapuściński będzie miał za zadanie rozkrzewiać miłość do regionu i zachwycać swym urokiem łącząc nowoczesność z tradycją i naturą.
Wydarzeniu towarzyszy powstanie Honorowego Komitetu Pamięci Jerzego Kapuścińskiego założonego z inicjatywy Roberta Biernackiego, a liczącego już kilkudziesięciu członków.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Loża Jerzych.
Partnerami akcji zostali: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Wzgórze Zamkowe w Kielcach, Institute of Design Kielce, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskie w Kielcach, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Liga Ochrony Przyrody Okręg w Kielcach, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Świętokrzyski w Kielcach oraz Radio Kielce.

Dobrowolne wpłaty na budowę pomnika – ławeczki Jerzego Kapuścińskiego prosimy kierować na specjalne konto:


Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty
Lanckorona 101, 34 -143 Lanckorona
nr konta: 20 1090 1665 0000 0001 2007 3632
tytuł płatności – Pomnik Jerzego Kapuścińskiego
Strona poświęcona kampanii: www.jerzykapuscinski.pl

środa, 12 października 2016 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs