Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Harmonogram wycieczek w ramach Akcji Lato w mieście z PTTK Kielce
Aktualności
Harmonogram wycieczek w ramach Akcji Lato w mieście z PTTK Kielce

          


                Miło nam jest poinformować, iż  dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Kielce, Oddział Świętokrzyski PTTK współuczestniczył będzie w organizacji programu „Lato w mieście 2010”.
    Celem tej inicjatywy jest umożliwienie atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu dzieciom i młodzieży pozostającej w domach w okresie wakacji szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę rajdów pieszych odbywających się pod hasłem „Wędruj z nami” oraz pakiet wycieczek krajoznawczych, które promować będziemy hasłem „Przyroda uczy najpiękniej z PTTK”.
    
    Rajdy piesze po Górach Świętokrzyskich służyć mają przede wszystkim poznaniu najbliższych okolic Kielc oraz popularyzacji aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. Rajdy obsługiwane będą przez licencjonowanych przewodników, którzy na trasach przekazywać będą ciekawostki o regionie oraz przygotują konkursy krajoznawcze z wiedzy o woj. świętokrzyskim. Dojazd na trasy oraz powrót odbywać będzie się za pośrednictwem autokarów wynajętych przez organizatora. Dla każdego z uczestników zabezpieczamy bilety wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Jaskini Raj, ubezpieczenie NNW oraz poczęstunek.

          Nieco odmienną formą wypoczynku będą miały autokarowo-piesze wycieczki krajoznawcze. Ich program jest nakierunkowany na poznawanie walorów przyrodniczych regionu, życia zwierząt na wolności, a także w azylach oraz zasad ochrony przyrody. Stąd też w programie wycieczek znalazły się takie obiekty jak Rezerwat Krzemionki - Zwierzyniec Bałtowski – Góry Pieprzowe i Wąwóz Królowej Jadwigi w Sandomierzu - „Ptasi Azyl” w Ostrowie , Mini Zoo Jerzego Jarmołowicza w Niestachowie, Ponidzie czy Świętokrzyski Park Narodowy.
    Każdy z uczestników otrzyma za udział w wycieczce pamiątkowy znaczek oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zostaną obligatoryjnie objęci ubezpieczeniem NNW. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zabezpiecza organizator.

Zasady organizacyjne:
Miejsca i godziny zbiórki okręcone zostały szczegółowo w harmonogramie stanowiącym załącznik            do niniejszego pisma. W uzasadnionych przypadkach godzinę oraz miejsce spotkania możemy dostosować do Państwa potrzeb. Przewiduje się następujące limity; dla jednego rajdu - 100os., dla jednej wycieczki krajoznawczej - 50os. Zgłoszenia należy przysyłać droga elektroniczną bądź zgłaszać grupę telefonicznie pod nr 668288684 lub 41 344 77 43 na minimum trzy dni przed rozpoczęciem imprezy.
         Osobą koordynującą wszystkie działania z ramienia Oddziału jest Kierownik Biura Pani Beata Kowalczyk, która odpowie na wszelkie Państwa zapytania. Będzie nam bardzo miło jeśli skorzystacie Państwo z naszych propozycji i weźmiecie liczny  udział w programie „Lato w mieście z PTTK”.


Z wyrazami szacunku
Załącznik do pisma

Zbiórka uczestników - ul. Żytnia, parking obok restauracji McDonald’s, godz. 9.00.

Projekt „Wędruj z nami”

Harmonogram rajdów:

Rajd I
Termin: 8.07.2010 x 100os.|
Trasa: Kakonin – Łysica – Św. Katarzyna

Rajd II
Terminy: 20.07.2010 x 100os -
BRAK WOLNYCH MIEJSC

              26.08.2010 x 100os
Trasa: Nowa Słupia– Św. Krzyż – Huta Szklana -

Rajd III
12.08.2010 x 100os.
Trasa: Jaskinia Raj – Jaskinia Piekło – Chęciny

Projekt „Przyroda uczy najpiękniej z PTTK”

Harmonogram wycieczek:

Trasa I
Kielce – Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski – Rezerwat Krzemionki - Zwierzyniec Bałtowski – Kielce
Termin: 7.07.2010 -
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Trasa II
Kielce – Sandomierz (Góry Pieprzowe, wąwóz Królowej Jadwigi, Zbrojownia, Podziemna trasa turystyczna) – Kielce -
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Termin: 14.07.2010

Trasa III
Kielce – Jaskinia Raj – Rezerwat i Muzeum Geologiczne w Miedziance - „Ptasi Azyl” w Ostrowie – Chęciny – Kielce
Termin: 21.07.2010 -
BRAK WOLNYCH MIEJSC


Trasa IV
Kielce – Bodzentyn (zwiedzanie ruin zamku, wizyta w Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego) – Św. Katarzyna(wejście na Łysicę) – Mini Zoo Jerzego Jarmołowicza w Niestachowie – Kielce
Termin: 26.07.2010 -
BRAK WOLNYCH MIEJSC


Trasa V
Kielce – Rezerwat „Góra Chełmowa” – „Św. Krzyż” – Kielce
Termin: 4.08.2010 -
BRAK WOLNYCH MIEJSC


Trasa VI
Kielce – Jędrzejów – Pińczów – Krzyżanowice – Kielce
Termin: 11.08.2010 -
BRAK WOLNYCH MIEJSC 

środa, 04 sierpnia 2010 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs