Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Medal "POR MEMORIA" dla PTTK KIELCE
Aktualności
Medal "POR MEMORIA" dla PTTK KIELCE
Miło jest nam poinformować, iż Oddział Świętokrzyski PTTK uhonorowany został Medalem "Pro Memoria". Medal tenzostał ustanowiony przez Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 25 stycznia 2005 roku, za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Dekoracja nastąpiła 4 września podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach XVII Walnego Zjazdu Wyborczego PTTK w Warszawie. Wyróżnienie odebrali Prezes Oddziału Grzegorz Szczęsny w asyście Jerzego Kapuścińskiego, Członka Honorowego PTTK.

Odznaka ma kształt krążka. Na awersie na tle rozdartych krat umieszczony jest orzeł z drzewca sztandaru wojskowego siedzący na obnażonej szabli skrzyżowanej z drutem kolczastym. Na rewersie znajduje się w otoku napis: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a pośrodku napis: PRO MEMORIA nad skrzyżowanymi gałązkami dębiny i wawrzynu oraz datą: 8 maja 2005 (60. rocznica zakończenia II wojny). Odznaka została zaprojektowana przez artystów-medalierów Roussane i Andrzeja Nowakowskich.

Odznaka zawieszona jest na wstążce w kolorach granatowym, amarantowym i czarnym, nawiązujących do wstążek Orderu Virtuti Militari, Krzyża Walecznych i Krzyża Zasługi z Mieczami.

Odznakę nosi się na lewej stronie piersi w kolejności za odznaczeniami państwowymi.


sobota, 19 września 2009 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs