Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wspomnienie Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika

     Z wielkim smutkiem przyjmujemy wiadomość, która dotarła do nas 1 marca z ZG PTTK o śmierci Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika. Zmarł w 90 roku życia pozostawiając po sobie bezgraniczną przestrzeń miłości kapłańskiej i otwartą dla nas księgę swych krajoznawczych dokonań i przykazań. Z tej księgi przyjdzie nam czytać Jego mądre myśli, bowiem bez ks. J.Pawlika nie ma pełni polskiego krajoznawstwa.
     Bywał w Kielcach i w Górach Świętokrzyskich. Całkiem niedawno modlił się z nami w Świętej Katarzynie, wspiął się na Łysicę, witał pielgrzymów wkraczających do Kielc. W każdej okoliczności miał dla nas homilię przepojoną serdecznością, miłością i duchem krajoznawczym.
     Przyjmijmy jedną z wielu Jego dewiz: krajoznawstwo to zakorzenienie w dziejach Ojczyzny i w ojczystym krajobrazie, brak krajoznawstwa może prowadzić do wykorzenienia czyli na manowce duchowe.
Żegnamy naszego naczelnego Kapelana Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i do Boga kierujemy odwieczną modlitwę: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
poniedziałek, 02 marzec 2009 czytaj całość
Mała turystyka po mieście
Opowiadając o wycieczkach z pierwszych lat istnienia Oddziału Kieleckiego PTK nie można pominąć tzw. małej turystyki po mieście, która zaczęła się w sobotę 14 stycznia 1911r. od wycieczki do pracowni inż. Stefana Boruckiego, profesora Męskiej Szkoły Handlowej, który zajmował się konstrukcją dwupłatowego samolotu, zwanego wówczas statkiem powietrznym.(...)
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
wtorek, 03 luty 2009 czytaj całość
Wycieczki w stylu per pedes
Zarząd Kieleckiego Oddziału PTK agitował kielczan do pieszych wędrówek wbrew podejrzliwości carskich stróżów prawa, którzy nie byli przychylni tym praktykom. Przełamywanie ospałości było długotrwałym procesem. Pod wrażeniem pracy działaczy PTK dobrą propagandę robiła od pierwszych dni Gazeta Kielecka
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
środa, 14 styczeń 2009 czytaj całość
Kurs na Instruktora Ochrony Przyrody PTTK


wtorek, 13 styczeń 2009 czytaj całość
XXVI Złaz Turystyczny Wycieczka Szkoleniowa
Już po raz 26 na „Polanie Langiewicza” odbędzie się złaz turystyczny upamiętniający wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego. Na leśnej polanie w pobliżu nie zamarzającego nawet w największe mrozy źródełka znajdował się przed laty obóz ćwiczebny, kwaterującego w tym czasie w Wąchocku Mariana Langiewicza. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wycieczkę szkoleniową.
czwartek, 08 styczeń 2009 czytaj całość
Przewodnickie Spotkania Opłatkowe 2009

Przewodnicy Świętokrzyscy serdecznie zapraszają na spotkania opłatkowe organizowane w najbliższym czasie. Ideą spotkań jest skupienie wszystkich środowisk przewodnickich z całego województwa na tradycyjnym opłatku.
10 stycznia Św. Krzyż oraz 15 stycznia Dom Księży Emerytów w Kielcach
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami spotkań.

środa, 07 styczeń 2009 czytaj całość
Choinki pod Choinkę
Jak co roku Radio RMF FM rozda słuchaczom wyjątkowe prezenty - Choinki pod Choinkę.
Od 10. do 21. grudnia choinkowy konwój RMF FM odwiedzi 12 polskich miast i rozda kilkanaście tysięcy świątecznych drzewek. Do każdej choinki dołączona zostanie również piękna złota bombka z logo RMF FM.
niedziela, 14 grudzień 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs