Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
TADEUSZ WŁOSZEK - NIEZAPOMNIANA CZCIGODNA POSTAĆ


     Swoistym fenomenem była wielka pracowitość T.Włoszka i bezinteresowne oddanie sprawie, której służył jako kustosz muzeum PTK. Nie tylko apelował do kielczan o hojność i dary do muzeum, ale sam dawał przykład i ze swojej emerytury dokonywał na wolnym rynku zakupów różnych eksponatów, m.in. w latach wielkiej wojny kupował u żołnierzy egzemplarze broni.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
wtorek, 14 kwiecień 2009 czytaj całość
Majówka z Świętokrzyskim Klubem Kajakowym "Nad Nidą"

Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką kajakową do uczestnictwa w działaniach nowego Klubu, który zaistniał przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Świętokrzyski Klub Kajakowy "Nad Nidą" zaprasza wszystkich zainteresowanych na najbliższą majówkę. PROGRAM - cztaj więcej
poniedziałek, 13 kwiecień 2009 czytaj całość
Festiwal Podróżniczy "Na Rozdrożach"
środa, 18 marzec 2009 czytaj całość
Z historii i tradycji turystyki i krajoznawstwa w Polsce


Została rozstrzygnięta III Edycja Konkursu „Z historii i tradycji turystyki i krajoznawstwa w Polsce”. Jury przyznał nagrody w dwóch kategoriach Wydawnictwa Jubileuszowe Oddziałów oraz Pracę indywidualne. Dwie prace zgłoszone przez nasz Oddział zostały nagrodzone. To kolejny dowód na to że rok jubileuszu naszego towarzystwa był udany.
środa, 18 marzec 2009 czytaj całość
Nowa Gazeta Górska już jest!


Mamy zaszczyt poinformować, że pierwszy numer zupełnie nowej Gazety Górskiej ujrzał właśnie światło dzienne! W środku same ciekawe rzeczy o górach bliższych i dalszych. Oddaję w Wasze ręce nową Gazetę Górską i najzwyczajniej w świecie, nie bez obawy, liczę na to, że się spodoba i zaciekawi. Góry są i będą w niej najważniejsze. Można na nie spojrzeć z różnej strony, z dołu, z boku, z bliska i z daleka. Mam nadzieję, że to co tu znajdziecie wyda się Wam sensowne, rzetelne i warte chwili uwagi, bo to wszystko jest o górach - dla Was, o górach - dla gór. Zapraszamy do lektury! Mamy nadzieję, że się spodoba!
Natalia Figiel
redaktor naczelny
środa, 18 marzec 2009 czytaj całość
VIII Świętokrzyskie Targi Turystyki VOYAGER 17-19 IV 2009
W połowie kwietnia Targi Kielce już po raz ósmy zapraszają na Świętokrzyskie Targi Turystyki VOYAGER. VOYAGER Targi turystyczne to doskonała okazja dla wystawców by zaprezentować swoje atuty i zdobyć nowych klientów, ale również dla zwiedzających, którzy poszukują miejsca na niezapomniany urlop. Na stoiskach targów VOYAGER prezentują się jednak nie tylko biura organizujące wyjazdy, ale przede wszystkim stowarzyszenia, organizacje turystyczne, gminy i powiaty, które są przedstawicielami najbardziej urokliwych miejsc na mapie województwa świętokrzyskiego i Polski.
wtorek, 17 marzec 2009 czytaj całość
Rajd Wiosenny 18.04.2009 r.

Rajd Wiosenny Klubu Górskiego jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno – wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem. I Trasa - 27 km oraz II Trasa - 14 km
Rajd odbędzie się 18.04.2009 r. Serdecznie Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
wtorek, 17 marzec 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs