Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Zaproszenie na Forum Turystyczne
Urząd Gminy Bieliny wraz z Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich oraz Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" organizują Forum Turystyczne, które odbędzie się 27 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 w siedzibie CTiTGŚ przy ul. Partyzantów 3.

Celem spotkania będzie omówienie i dyskusja nt. dalszych kierunków rozwoju turystyki w Gminie Bieliny oraz propozycje współpracy wśród przedstawicieli branży turystycznej i okołoturystycznej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystycznym rozkwitem naszego regionu oraz chętnych do podjęcia wspólnych działań i przedsięwzięć na rzecz zwiększenia atrakcyjności Gminy Bieliny.

Zachęcamy do zgłaszania propozycji tematów i zagadnień, które Państwa zdaniem powinny zostać poruszone podczas spotkania. Na podstawie Państwa pomysłów i zgłoszeń powstanie szczegółowy program Forum.

Czekamy na Państwa propozycje. Wierzymy, że razem zbudujemy bielińską markę turystyczną!

Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować: pisemnie na adres: Urząd Gminy Bieliny, ul. Partyzantów 17 26-004 Bieliny; e-mailowo na adres: bieliny@bieliny.pl, projekty@bieliny.pl bądź a.kopacz@bieliny.pl lub telefonicznie pod numerem: 41/3025094 wew.247 lub 214 do dnia 16 stycznia 2012 roku.
poniedziałek, 02 stycznia 2012 czytaj całość
Serdecznie zaprasza na spotkania i szkolenia przewodnickie zaplanowane na początek 2012 r.
 
Zarząd Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK"
Serdecznie zaprasza na spotkania i szkolenia zaplanowane na początek 2012 r.
poniedziałek, 02 stycznia 2012 czytaj całość
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce w Beskid Sądecki 21-22 stycznia 2012r.
Nocleg na wysokości 1175m n.p.m. oraz możliwość zdobycia najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego - Radziejowej (1262m n.p.m.), to wszystko w planach Klubu Górskiego PTTK w Kielcach. Planowana jest zimowa, styczniowa wędrówka (21-22.01.2012r.) i nocleg w prawdziwym górskim schronisku... Zapraszamy wszystkich, którzy nie maja kłopotów z zimową aurą oraz tych którzy chcą poznać klimat górskiej wędrówki...

niedziela, 25 grudnia 2011 czytaj całość
Spotkanie opłatkowe przewodników świętokrzyskich z Ks. Biskupem Kazimierzem Ryczanem
Zapraszamy Przewodników Świętokrzyskich na coroczne spotkanie Opłatkowe z Ks. Biskupem Kazimierzem Ryczanem – które rozpocznie
się uroczystą Mszą Św. w Kaplicy Księży Emerytów przy ul. IX Wieków Kielc – 19 stycznia 2012 o godz. 17.00
Po Mszy Świętej łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd przy świecach i tradycyjnej herbacie.
Koszt uroczystości to 14 zł. Zapisy u Kol. Krystyny Niebudek oraz w biurze Oddziału PTTK w Kielcach.

Kapelan Przewodników ks. Mirosław Cisowski
Prezesi Kół:
Krystyna Niebudek
Dominik Kowalski
Barbara Wiejak
piątek, 23 grudnia 2011 czytaj całość
Fajna Ryba + fajni ludzie = najfajniejsza wyprawa KG PTTKPrzedborski Park Krajobrazowy w 1/3 znajduje się na terenie woj. świętokrzyskiego a w drugiej części na terenie woj. łódzkiego. Traktowany po macoszemu przez turystów bo za daleko od Kielc i za daleko od Łodzi. O ile o obu miastach słyszał każdy, o tyle o najwęższym naturalnym wzniesieniu województwa łódzkiego – górze Fajna Ryba (347m n.p.m.) – wiedzą nieliczni.

środa, 21 grudnia 2011 czytaj całość
Nie żyje Jerzy Fijałkowski - jeden z największych regionalistów Gór Świętokrzyskich
W wieku 79 lat zmarł Jerzy Fijałkowski, gawędziarz, geolog, regionalista. Autor licznych publikacji związanych z geologią, geografią, i historią Gór Świętokrzyskich.
Jerzy Fijałkowski miał swój niepowtarzalny, specyficzny i wyróżniający go styl.  Charakterystyczna lekko przygarbiona sylweta, czapka z daszkiem i bryczesy. Siadał na kieleckim Rynku, pod arkadami, obok swojego stoiska na którym wystawiał do sprzedaży minerały, ozdoby z kamieni jubilerskich i swoje książki, słynne „Opowieści z Gór Świętokrzyskich”. Był geologiem, znawcą tego co najcenniejsze na naszej ziemi.  Chętnie dzielił się swoja wiedzą okraszoną wieloma  niepowtarzalnymi „smaczkami”.  Pana Jerzego znało się, ceniło i lubiło jako skarbnicę wiedzy  i osobę o spokojnym dystansie wobec świata. Pozostawił po sobie wiele cennych opracowań o Ziemi Świętokrzyskiej, sporo wspomnień i … żal. Żal, jaki powstaje zawsze, kiedy odchodzi osoba nietuzinkowa, która samym swym byciem wytwarza pewien koloryt. Osoba, wraz z którą odchodzi coś trudno uchwytnego i niepowtarzalnego...

Uroczystość Pogrzebowa odbędzie się w środę 21 grudnia o godz. 14:00 na Cmentarzu Starym w Kielcach.
Cześć Jego pamięci...

wtorek, 20 grudnia 2011 czytaj całość
Gwiazdkowy prezent? Polecamy coś specjalnego!
Wydawnicza perełka, która powinna zasilić biblioteczkę każdego przewodnika, to odpowiedź na pytanie, czym obdarować pod choinką prawdziwego miłośnika Kielc. Wydana niewielkim nakładem, najnowsza publikacja będąca kompendium wiedzy o początkach Kielc, lada dzień zniknie w zbiorach wytrawnych regionalistów...
piątek, 16 grudnia 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs