Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK na Fajna Rybę
Fajna Ryba – najwyższe naturalne wzniesienie województwa łódzkiego (347 m n.p.m.), położone w obrębie Pasma Przedborsko-Małogoskiego oraz Przedborskiego Parku Krajobrazowego. U stóp wzniesienia leży miejscowość Góry Mokre...
Klub Górski zaprasza na kolejną wyprawę... termin 17.12.2011r. Fajna Ryba czeka!!!

niedziela, 11 grudnia 2011 czytaj całość
VII Międzynarodowy Zimowy Zlot Turystów KTN ZG PTTK

W imieniu komitetu organizacyjnego VII Międzynarodowego Zimowego Zlotu Turystów i Komisji Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK zapraszamy turystów do uczestnictwa w tej imprezie i reprezentowania Polski.

Impreza odbędzie się w terminie 02-05.02.2012 w Levoćy na Słowacji.

Program szczegółowy na www.kst.s
czwartek, 08 grudnia 2011 czytaj całość
"W górach jest wszystko co kocham"
Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów w górach w Kielcach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10 lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Pałacyk Zielińskiego zaprasza:
16.12.2011r. o  godz. 19.00  "W górach jest wszystko co kocham" - koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.
W ramach projektu "W górach jest wszystko co kocham" zapraszamy na wieczór z piosenką turystyczną. Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 5 grudnia.
środa, 07 grudnia 2011 czytaj całość
III Rajd Mikołajkowy
środa, 07 grudnia 2011 czytaj całość
Odsłonięto Tablicę poświęconą Mieczysławowi OrłowiczowiTablicę poświęconą Mieczysławowi Orłowiczowi - prekursorowi polskiej turystyki i krajoznawstwa, odsłonięto w sobotę w Świętej Katarzynie w Ośrodku Wypoczynkowym "Jodełka” podczas Regionalnego Forum Instruktorów Krajoznawstwa.

Świętokrzyscy krajoznawcy co roku spotykają się, aby podsumować swoją działalność. W sobotę wysłuchali także gawędy Tomasza Wągrowskiego o Mieczysławie Orłowiczu i jego świętokrzyskich wędrówkach, a każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę "Mieczysław Orłowicz na szlakach Gór Świętokrzyskich”. Inicjatorem i fundatorem pamiątkowej tablicy jest Tomasz Wągrowski, a wykonał ją Sławomir Micek.
Mieczysław Orłowicz żył w latach 1881- 1959, był doktorem praw, prekursorem polskiej turystyki i krajoznawstwa, napisał ponad sto przewodników turystycznych, propagował turystykę w Bieszczadach Wschodnich, zaprojektował przebieg wschodniej części Głównego Szlaku Beskidzkiego, a jego imieniem nazwano przełęcz w Bieszczadach Zachodnich i Główny Szlak Sudecki.

Galeria
poniedziałek, 05 grudnia 2011 czytaj całość
Wspomnienie Jerzego...


W piątek w antykwariacie im. A Metzgera odyło się kolejne już Głośne Czytanie Nocą tym razem było poświęcone niedawno zmarłemu Jerzemu Kapuścińskiemu.

Spotkali się przyjaciele i znajomi, było ich tak wielu, że zajęte zostały miejsca siedzące i stojące.

Przypomniano głos Jerzego, fragmenty audycji nagranych w Polskim Radio, przeczytano fragmenty jego tekstów z przewodników i folderów których ten znawca regionu i przyrody napisał bardzo wiele.
Cezary Jastrzębski przypomniał, że Jerzy był człowiekiem bardzo pogodnym. - Zawsze opowiadał dowcipy i jeden o Wąchocku zapamiętałem. Andrzej Konopacki wspominał go jako świetnego organizatora, zaś Maciej Zarębski rewelacyjne napitki przygotowywane przez Jerzego.

Ponieważ wszyscy chcą by imię Jerzego Kapuścińskiego, jednego z największych naszych regionalistów przetrwało jego imieniem nazwano szlak czarny prowadzący z Nowej Słupi na Szczytniaka.

Galeria


niedziela, 04 grudnia 2011 czytaj całość
Rajd mikołajkowy po raz czwarty
Pod patronatem Wójta Gminy Bieliny serdecznie zapraszamy na IV Rajd Mikołajkowy
Termin: 3 grudnia 2011r.
Trasa: Kakonin - Kapliczka Świętego Mikołaja - Kakonin (4km)

Zbiórka godzina 11.30 - przed zabytkową chałupą z XIX wieku w Kakoninie (przy czerwonym szlaku turystycznym im. Edmunda Massalskiego).

czwartek, 01 grudnia 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs