Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wiosenny Rajd Młodzieży - "Rajd Gwieździsty"

20 maja przypada 90-ta rocznica urodzin wybitnego pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, który urodził się w Kielcach. Z tej okazji Oddział Świętokrzyski PTTK zaprasza dzieci i młodzież na Rajd Gwiaździsty poświęcony tak zasłużonemu dla regionu poecie.
Rajd ten jest imprezą turystyki kwalifikowanej, integrującą młodzież szkół Powiatu Kieleckiego. Z nami możecie oglądać ciekawe miejsca Krainy Świętokrzyskiej, przeżyć kolejną przygodę na turystycznym szlaku, a także zdobyć punkty potrzebne do otrzymania odznak turystyki kwalifikowanej (GOT, OTP) i odznak regionalnych.

W trakcie pokonywania tras odbędzie się konkurs Krajoznawczo – Turystyczny podczas którego, będziecie musieli się wykazać wiadomościami z zakresu geologii, architektury, legend oraz flory i fauny Gór Świętokrzyskich. Prosimy o wytypowanie trzyosobowych zespołów i zgłoszenie ich na starcie kierownikom tras. Dla zwycięskich szkół przewidziane są dyplomy i nagrody niespodzianki.
Zlot uczestników, który nastąpi około godz. 1330 nad Zlewem w Suchedniowie
,   nieopodal historycznego domu pisarza. Rajd zakończymy   tradycyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 

czwartek, 30 kwietnia 2009 czytaj całość
Europejska Noc Muzeów - Kielce
czwartek, 30 kwietnia 2009 czytaj całość
Piszą o nas

"Będzie pierwszy wodny szlak turystyczny"
artykuł Ziemowita Nowaka w Gazecie Wyborczej oraz "Klub Górski PTTK w Kielcach" artykuł Tymoteusza Wróblewskiego, Michała Porosa, Witolda Wesołowskiego w Informatorze Świętokrzyskim "Wici Info"
środa, 29 kwietnia 2009 czytaj całość
WĘDRUJ Z NAMI
Publikacja przed XVII Walnym Zjazdem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Jak umacniać naszą rolę w życiu dzieci i młodzieży, a krajoznawczej turystyki w życiu szkół? Jakie powinniśmy zająć stanowisko w sprawie przestrzeni turystycznej i szlaków? Jak powinno się szkolić kadrę Towarzystwa i jakie powinna mieć uprawnienia? Jak przygotowujemy VI Kongres Krajoznawstwa Polskiego? Jak będziemy kształtować gospodarkę?
środa, 15 kwietnia 2009 czytaj całość
TADEUSZ WŁOSZEK - NIEZAPOMNIANA CZCIGODNA POSTAĆ


     Swoistym fenomenem była wielka pracowitość T.Włoszka i bezinteresowne oddanie sprawie, której służył jako kustosz muzeum PTK. Nie tylko apelował do kielczan o hojność i dary do muzeum, ale sam dawał przykład i ze swojej emerytury dokonywał na wolnym rynku zakupów różnych eksponatów, m.in. w latach wielkiej wojny kupował u żołnierzy egzemplarze broni.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
wtorek, 14 kwietnia 2009 czytaj całość
Majówka z Świętokrzyskim Klubem Kajakowym "Nad Nidą"

Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką kajakową do uczestnictwa w działaniach nowego Klubu, który zaistniał przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Świętokrzyski Klub Kajakowy "Nad Nidą" zaprasza wszystkich zainteresowanych na najbliższą majówkę. PROGRAM - cztaj więcej
poniedziałek, 13 kwietnia 2009 czytaj całość
Festiwal Podróżniczy "Na Rozdrożach"
środa, 18 marca 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs