Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Za przykładem wielkich gór
Oddział Kielecki PTK nie poprzestał na jednym odcinku szlaku turystycznego. Do 1939r. wyznakowano jeszcze kolejne odcinki, a mianowicie; szlak niebieski: Wola Kopcowa – Diabelski Kamień – przełom Lubrzanki, szlak niebieski: Św.Krzyż – Nowa Słupia, szlak żółty: Św.Krzyż – Pasmo Jeleniowskie – Opatów, szlak niebieski: Św.Katarzyna – Bodzentyn, szlak niebieski: Zagnańsk – Samsonów – Tumlin, szlak czerwony: Kielce – Białogon – Chęciny – Miedzianka – Rykoszyn. Ślady tego ostatniego szlaku odnajdziemy jeszcze w głównej alei parku kieleckiego.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
czwartek, 11 grudnia 2008 czytaj całość
PTTK W 90 ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2008

Odznaka została ustanowiona jako wspólna inicjatywa Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK i Oddziału PTTK w Szamptułach. Celem Odznaki jest przypomnienie miejsc, postaci i wydarzeń związanych z walkami o Niepodległość. Odznakę można zdobywać w okresie do 11 XI 2009 r.
środa, 10 grudnia 2008 czytaj całość
Spotkanie Organizacyjno Klubu Górskiego PTTK Kielce

Z wielką radością informowaliśmy Państwa, że w dniu 7 listopada br. uchwałą Zarządu Oddziału, powołany - reaktywowany został do życia Klub Górski przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Pragniemy zaprosić wszystkich miłośników gór na spotkanie organizacyjno, które odbędzie się we wtorek 09.12.2008 r. w Domu Środowisk Twórczych - Pałac T. Zielińskiego w Kielcach, ul. Zamkowa 5, godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy

piątek, 21 listopada 2008 czytaj całość
Nowe władze Klubu Turystów Pieszych PTTK "PRZYGODA"


W dniu 17 listopada 2008 r. podczas zebrania sprawozdawczo – wyborczego Klubu Turystów Pieszych „Przygoda” przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach wybrano nowe władze.
poniedziałek, 17 listopada 2008 czytaj całość
Warto odwiedzić na terenie Gminy i Miasta Chęciny
"Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego" w Miedziance, Najstarsza kamienica w Chęcinach - wyremontowana, Aksonometryczna Mapa Miasta,
Zajazd  Pod Srebrną Górą, Pizzeria Diablo
To tylko kilka atrakcji które zostały przygotowane dla turystów przybywających do Królewskiego Miasta w bieżącym roku.

sobota, 08 listopada 2008 czytaj całość
Na progu Niepodległości
Wizja wolnej i nierozerwalnie zjednoczonej Polski była fundamentem ideologii PTK, która na co dzień wyrażała się przede wszystkim w  symbolice odznaki Towarzystwa zaprojektowanej przez Mikołaja Wisznickiego, a były to trzy tarcze herbowe Poznania, Krakowa i Warszawy spojone stalową obręczą w jedną całość. W wolnej Polsce A.Janowski napisał: Skomponowanie takiego znaku w czasach,… gdy trzy czarne orły były jeszcze niewzruszoną potęgą, było wielką śmiałością. Znak ten widniał na wszystkich wydawnictwach i na stemplach pieczęci.

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 07 listopada 2008 czytaj całość
Wystawa Świętokrzyska - czas małego jubileuszu
  
( ...) Góry Świętokrzyskie były krainą ukochaną przez Aleksandra Janowskiego, Aleksandra Patkowskiego, Stanisława Lencewicza, Władysława Szafera, Januarego Kołodziejczyka, Jana Czarnockiego, Jana Samsonowicza, żarliwych społeczników Edmunda Massalskiego, Sylwestra Kowalczewskiego, Mieczysława Radwana i wielu innych. W takim gronie idea promowania Krainy Świętokrzyskiej w związku z jubileuszem PTK była czymś nader oczywistym. (...)

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 13 października 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs