Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wystawa "100 lat PTK-PTTK w Kielcach" Relacja

środa, 14 maja 2008 czytaj całość
Zdobywaj jubileuszową odznakę "Turysta Przyrodnik"
Z upoważnienia Komisji Ochrony Przyrody Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, Oddziałowi Świętokrzyskiemu PTTK powierzono ważną misję w związku z Rokiem Przyrody PTTK 2008. Po sukcesie okolicznościowej Odznaki „Roku Szlaków Turystycznych PTTK 2007”,  KOP ZG PTTK oddała w nasze ręce możliwość weryfikacji oraz dystrybucji okolicznościowej odznaki ustanowionej z okazji "Roku Przyrody PTTK". Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem odznaki.
środa, 16 kwietnia 2008 czytaj całość
Kolejne części "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach"
O wielkich Polakach pamiętano
"PTK zrodziło się głównie na fundamencie ideałów polskiego oświecenia. Hasła programowe tamtej epoki były dla twórców PTK bardzo  ważne: wiara w żywotność narodu, szerzenie oświaty, praca dla ogółu, szacunek dla nauki, studiowanie dziejów Ojczyzny, itd..."
W  Jędrzejowej chacie
"Jędrzej Janicki przeszedł do historii PTK również jako właściciel domu, w którym Aleksander Janowski  w 1910r. zorganizował skromne schronisko turystyczne. Było to pierwsze schronisko w skali Królestwa Polskiego i pierwsze w ramach działalności programowej Zarządu Głównego PTK..."
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 11 kwietnia 2008 czytaj całość
XIX Maraton Pieszy "Świętokrzyska 50-tka"
Świętokrzyska 50-tka edycja 2008 zostanie zorganizowana 24 maja 2008 r. Trasa rajdu będzie przebiegała granicami miasta Kielce.  XIX Maraton Pieszy „Świętokrzyska 50-tka” będzie kolejna impreza podczas której uczcimy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK - PTTK w Kielcach Serdecznie zapraszamy.
wtorek, 08 kwietnia 2008 czytaj całość
Z Łysicy braliśmy miarę gór...
"Odcięci kordonem granicznym od Karpat i Tatr, z Łysicy braliśmy miarę gór. Przez całe życie pamiętam, syn mazowieckich równin, to wstrząsające wrażenie, jakie zrobił na mnie szczyt Łysicy, ukryty w chmurze, i ta droga przez pasmo ku Nowej Słupi, dokąd prowadził małą naszą gromadkę Ignac Janicki, zabity później przez swych szwagrów z Psar, i ten wyniosły znak triangulacyjny na szczycie Łysicy, skąd ujrzałem Opatów, i te jodły obdziergane młodziutką wiosenną zielenią.
I widziałem potem Alpy, Pireneje, Bałkan, Apeniny, ale to już nie było to!
I widziałem Atlas, Kordyliery, Fudżijamę, ale to już nie było to!"
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008 czytaj całość
Festiwal Podróżniczy "Na Rozdrożach" - Relacja

Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, a prościej Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Organizacją imprezy zajmują się członkowie oraz sympatycy Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” pod opieką dr Artura Zielińskiego. Pomysłodawcą zorganizowania festiwalu, na terenie Instytutu Geografii, był student geografii, Jakub Wieczerzak, który przy wsparciu Ewy Tumidaj i Jana Kotwicy oraz innych osób związanych z SKNT „Bez Nazwy”, przygotował I Ogólnopolskie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”. GALERIA
niedziela, 06 kwietnia 2008 czytaj całość
IV 25-tka Świętokrzyska - Relacja
Świętokrzyska 25-tka była kolejną imprezą podczas której uczciliśmy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK – PTTK w Kielcach. W rajdzie uczestniczyło blisko 100 osób z całego województwa oraz goście z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Wędrowaliśmy malowniczą trasą z Małogoszcza do Chęcin, uczestnicy zdobyli kilka szczytów zaliczanych do ustanowionej w 2007r. odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich”. Tegoroczny rajd odbył się przy dużym wsparciu darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Czytaj Więcej
czwartek, 03 kwietnia 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs