Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich
Góry Świętokrzyskie, to miejsce wyjątkowe, bogate przyrodniczo,  historycznie i turystycznie. Wędrówka świętokrzyskimi szlakami to przyjemność w czystej postaci. PTTK Oddział Świętokrzyski to wspólnota ludzi którzy ponad wszystko pogłębiają swą wiedzę na temat regionu świętokrzyskiego, ale też aktywnie promują województwo świętokrzyskie. Nasz turystyczny kalendarz wypełniony jest po brzegi, a Turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich to już tradycja, nie mogło go nie być również i w tym roku. Właśnie dlatego 18 listopada, w sobotni, nieco mglisty poranek o godzinie 9.30 ponad 30 – osobowa grupa turystów  wyruszyła z Barczy, by powędrować świętokrzyskimi szlakami. Przez pierwszy odcinek marszu prowadził nas żółty szlak przez Klonów – skąd rozpościera się piękna panorama na Pasmo Masłowskie, aż do Bukowej Góry, najwyższego szczytu w Paśmie Klonowskim – 484 m.n.p.n.  Stąd szlakiem zielonym poszliśmy do Bodzentyna, ale zanim tam dotarliśmy, Kol. Michał Jagodziński – przewodnik świętokrzyski pokazał wędrowcom polanę Obrazik, gdzie znajduje się mogiła partyzantów poległych w 1943 roku. Celem naszej wędrówki było Miejsko -  Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, gdzie na wędrowców czekał ciepły posiłek przygotowany przez  Stowarzyszenie Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji: Panu Marcinowi Sikorskiemu - Dyrektorowi  Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Pani Alinie Rdzanek – Prezesowi Stowarzyszenia Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza, Kol. Michałowi Jagodzińskiemu – przewodnikowi świętokrzyskiemu, Kol. Robertowi Kulakowi i Zbigniewowi Borowcowi za przygotowanie fotorelacji, pracownikom Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, członkom Stowarzyszenia Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza. A największe podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Turystycznego zakończenia sezonu w Górach Świętokrzyskich, bez Was by się to nie udało.

środa, 22 listopad 2017 czytaj całość
Wycieczka autokarowa do Żywca
wtorek, 21 listopad 2017 czytaj całość
FORUM INSTRUKTORÓW KRAJOZNAWSTWA PTTK WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
piątek, 17 listopad 2017 czytaj całość
Turystyczne zakończenie sezonu
środa, 08 listopad 2017 czytaj całość
Relacja z XVIII Ogólnopolskiego Zlotu Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK
W dniach 13-15 października 2017 roku odbył się XVIII Ogólnopolski Zlot Kół i Oddziałów Środowiskowych PTTK. Blisko sześćdziesięciu uczestników reprezentujących miejsce swojego zamieszkania oraz pracy spotkało się w Kielcach, aby wymienić się doświadczeniami oraz poznać piękno regionu świętokrzyskiego. Organizator Zlotu – Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach – na bazę tego wydarzenia wybrał klasztor na Karczówce. Podczas uroczystego otwarcia w pierwszym dniu wydarzenia, Marcin Marciniewski – Prezes Oddziału Świętokrzyskiego PTTK otrzymał z rąk Koleżanki Barbary Koniecznej – komandora ubiegłorocznego Zlotu – kronikę oraz dzwonek, którego dźwięk rozpoczyna każdy Zlot. Podczas pierwszej części spotkania przestawiono działalność Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach, następnie głos zabrali: Jacek Kowalczyk – Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Andrzej Gordon – Wiceprezes Zarządu Głównego PTTK, Ryszard Kunce – Przewodniczący Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK oraz Barbara Konieczna – Komandor XVII Ogólnopolskiego Zlotu Kół i Oddziałów Środowiskowych PTTK. Wieczorem uczestnicy Zlotu spotkali się na wspólnym biesiadowaniu. Podczas drugiego dnia Zlotu odbyła się wycieczka krajoznawcza po Kielcach. Wśród zwiedzanych atrakcji były: Geopark Kielce, Jaskinie na Kadzielni, Wzgórze Zamkowe oraz Rynek– sztandarowe miejsca na mapie Kielc. Wiedzą o tych atrakcjach podzielił się Kolega Witold Wesołowski – przewodnik świętokrzyski. Tak intensywny krajoznawczo dzień zakończył się spotkaniem integracyjnym przy akompaniamencie gitary Kolegi Jacka Śniadeckiego – przewodnika świętokrzyskiego. Czas spędzony w miłym towarzystwie upłynął niezwykle szybko i ani się obejrzeliśmy, już był trzeci, ostatni dzień Zlotu. Tego dnia odwiedził nas wyjątkowy gość – Członek Honorowy PTTK, Przewodnik Świętokrzyski, Przodownik Turystyki Górskiej, wybitny regionalista, twórca ścieżki geologiczno-kruszcowo-górniczej zlokalizowanej na obszarze Chęcińsko – Kieleckiego Parku Krajobrazowego - Kolega Tymoteusz Wróblewski. Tymek pokazał nam pozostałości po staropolskim górnictwie kruszcowym, rozwijającym się prężnie od czasów średniowiecza.
Zloty Kół i Oddziałów Środowiskowych to piękna, wieloletnia tradycja spotkań ludzi, których łączy pasja jaką jest turystyka. Na przestrzeni lat wśród stałych bywalców nawiązały się przyjaźnie i sympatie. Podczas tegorocznego Zlotu każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odznakę, koszulkę oraz pakiet informatorów o Kielcach.
Serdecznie dziękujemy za obecność i do zobaczenia za rok!
W XVIII Ogólnopolskim Zlocie Kół i Oddziałów Środowiskowych PTTK udział wzięli:
Komisja Środowiskowa Zarządu Głównego PTTK w składzie: Ryszard Kunce – Przewodniczący Komisji Środowiskowej, Barbara Konieczna – Wiceprzewodnicząca Komisji Środowiskowej, Jadwiga Korzeniewska – sekretarz Komisji Środowiskowej, Kazimierz Rabczuk - Członek Komisji Środowiskowej, Włodzimierz Miężał – Członek Komisji Środowiskowej i Grzegorz Serbakowski – Członek Komisji Środowiskowej.
Przedstawiciele Zarządu Głównego PTTK – Andrzej Gordon – Wiceprezes ZG PTTK, Elżbieta Matusiak – Gordon – Sekretarz Gościńca PTTK, Karolina Rukat – Biuro ZG PTTK.

poniedziałek, 06 listopad 2017 czytaj całość
II ZIMOWY MARATON ŚWIĘTOKRZYSKI


środa, 01 listopad 2017 czytaj całość
Spacerem po górach - Gorce
piątek, 27 październik 2017 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs