Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
TURYSTYKON- piosenki turystyczne, które wszyscy znamy. Zapraszamy do wspólnego śpiewania
poniedziałek, 01 kwiecień 2019 czytaj całość
Przegląd Twóczości Śpiewanej- Jacek Kaczmarski
wtorek, 26 marzec 2019 czytaj całość
IX Ogólnopolski Spływ Lubrzanką !
poniedziałek, 25 marzec 2019 czytaj całość
Cemtrum Książki zaprasza na Drolerie
poniedziałek, 25 marzec 2019 czytaj całość
XV "25-tka świętokrzyska" - podsumowanie
„25-tka świętokrzyska” to jedna ze sztandarowych imprez turystycznych organizowanych przez Oddział Świętokrzyski PTTK. W tym roku była to już XV edycja tej imprezy. Tegoroczna „25-tka Świętokrzyska” odbyła się 16 marca. Już od godziny 7.00 piechurzy i biegacze meldowali się w siedzibie PTTK, aby odebrać mapę i okolicznościowy buton. Wyposażeni w niezbędne akcesoria turyści w liczbie niemal 200 osób stanęli do wspólnego zdjęcia, a następnie zostali oficjalnie odprawieni przed wędrówką przez Prezesa PTTK Oddział Świętokrzyski – Marcina Marciniewskiego oraz Prezesa Klubu Górskiego Pawła Milewicza. Po odprawie uczestnicy przejechali do Widełek, gdzie było rozpoczęcie trasy „25-tki świętokrzyskiej”. Trasa wiodła przez Górę Zamczysko, Kiełki, Sędek, Łagów , Płucki, Wał Małacentowski, Kobylą Górę aż do Trzcianki. Meta „25-tki świętokrzyskiej” w tym roku miała miejsce w Gminie Nowa Słupia. Na zmęczonych wędrowców czekała pyszna zupa gulaszowa, chleb ze smalcem oraz kiełbaska z grilla. Zwieńczeniem trudu pokonania 25 kilometrów były pamiątkowe certyfikaty. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie podczas organizacji 25tki świętokrzyskiej” Burmistrzowi Gminy i Miasta Daleszyce – Panu Dariuszowi Meresińskiemu, dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego –za wydawnictwa, które rozdaliśmy wśród uczestników rajdu, Państwu Lidii i Pawłowi Wiąckom z Gospodarstwa Agroturystycznego „ Przy szlaku” w Trzciance za pyszne jedzenie i gościnę, Kol. Zbigniewowi Borowcowi, za fotoreportaż z przebiegu imprezy, oraz Marcinowi Marciniewskiemu, Pawłowi Milewiczowi, Pawłowi Jaroszowi, Magdalenie Tomak ,oraz Kindze Skowron za pomoc w organizacji XV „25-tki świętokrzyskiej”. A przede wszystkim dziękujemy tym, którzy chcieli być z nami w tym dniu :)

czwartek, 21 marzec 2019 czytaj całość
Turystyczne Otwarcie Sezonu w Górach Świętokrzyskich
wtorek, 19 marzec 2019 czytaj całość
Ważny komunikat
Uwaga uczestnicy XV "25-tki świętokrzyskiej" Przypominamy, że wydawanie mapek jutro, tj. 16.03.2019r. od 7.00 w PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach. Wyjazd autokarów o 8.00 
Powrót z Trzcianki możliwy komunikacją publiczną według rozkładów poniżej:
PKS Ostrowiec Świętokrzyski: 16.40*
Bus Oparka: 16.23, 17.18*
Linia 207: 15.02, 17.50*
* informacja pobrana z rozkładów jazdy udostępnionych na przystanku autobusowym znajdującym się w opodal Agroturystyki, gdzie ulokowana będzie meta.
piątek, 15 marzec 2019 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs