Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
"Poznajemy Polskie Parki Narodowe"-Pieniński Park Narodowy


Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach zaprasza na trzydniową wycieczkę z cyklu „Poznajemy Polskie Parki Narodowe” - Pieniński Park Narodowy.

Szczegóły na stronie. 


Zapraszamy!

piątek, 22 czerwiec 2018 czytaj całość
Rajd pieszy - "20 kilometrów na 20 lat województwa"

piątek, 15 czerwiec 2018 czytaj całość
Lato z PTTK Kielce
piątek, 15 czerwiec 2018 czytaj całość
Wyceiczka piesza - Szlakiem "Rzeczpospolitej Kieleckiej"
piątek, 15 czerwiec 2018 czytaj całość
Gra terenowa - "Droga do niepodległości"
piątek, 15 czerwiec 2018 czytaj całość
XXIX edycja maratonu 50-tka Świętokrzyska
W dniach 26-27 maja 2018 roku odbyła się już XXIX edycja maratonu pieszego pod nazwą „50-tka Świętokrzyska”. W imprezie uczestniczyło w sumie 186 piechurów.
Maratończycy pokonywali trasę „wędrując” przez Góry Świętokrzyskie początkowo szlakiem niebieskim a następnie zielonym i czerwonym. Trasa prowadziła z Daleszyc do Świętej Katarzyny przez: Górę Krzemionkę ( 389,4m n.p.m.), Górę Wysokówkę ( 427 m n.p.m.), Górę Kiełki (452m n.p.m.), Czyżów, Złotą Wodę, Płucki,  Wał Małacentowski, Kobylą Górę (202 m n.p.m.), Trzciankę, Święty Krzyż, Hutę Szklaną, Kakonin, oraz Łysicę ( 612m n.p.m.).
Długość maratonu wynosiła 53,5km. W trakcie długiej wędrówki piechurom na początku towarzyszyła słoneczna pogoda, niestety w godzinach po południowych pojawiła się burza z ulewnym deszczem a nawet gradem. Wspaniałe świętokrzyskie krajobrazy zrekompensowały uczestnikom trud włożony w pokonanie wymagającej trasy maratonu oraz niesprzyjające warunki pogodowe.
W niedzielę 27 maja na terenie Niepublicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Tanie Spanie w Świętej Katarzynie odbyło się uroczyste wręczenie medali oraz dyplomów uczestnikom, którzy ukończyli pełen dystans. Nie zabrakło również upominków od sponsorów.
Statystyki: W maratonie czynny udział wzięło 186 uczestników, do mety w Świętej Katarzynie dotarło 169 uczestników. Pierwszy uczestnik dobiegł na metę już w 4 godziny i 29 minut. ( 17 uczestników wycofało się na trasie z powodu warunków pogodowych).
Maratończycy pokonali 53,5km. Po drodze mijali 3 punkty kontrolne stałe oraz 1 samoobsługowy punkt kontrolny na Górze Kiełki. Na punktach kontrolnych uczestnicy mogli posilić się zupą pomidorową, ciastkami oraz owocami.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.


piątek, 08 czerwiec 2018 czytaj całość
Spacerem po górach - Beskid Sądecki
środa, 16 maj 2018 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs