Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Nie zyje mgr inż. Jerzy Kowalczyk
      W wieku 76 lat zmarł Jerzy Kowalczyki, autor nie zwykłej "powstańczej strony internetowej", inżynier historii, przyjaciel przewodników świętokrzyskich. Krajoznawca, turysta, nauczyciel, wspaniały człowiek.
Jerzy Kowalczyk pochodził ze Skarżyska Kamiennej, z wykształcenia był inżynierem elektrykiem. Pracował w Zakładach Azotowych w Tarnowie, potem w kieleckim Elektromontażu. W końcu został dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych imienia generała Józefa Hauke – Bosaka.
Pana Jerzego znało się, ceniło i lubiło i … żal. Żal, jaki powstaje zawsze, kiedy odchodzi osoba nietuzinkowa, która samym swym byciem wytwarza pewien koloryt. Osoba, wraz z którą odchodzi coś trudno uchwytnego i niepowtarzalnego...
Uroczystość Pogrzebowa odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godz. 12.00 w Kościele p.w. Św. Józefa Robotnika w Kielcach po czym nastąpi wyprowadzenie Prochów na Cmentarz Piaski w Kielcach.
Cześć Jego pamięci...
czwartek, 16 kwietnia 2015 czytaj całość
Wycieczka z cyklu: zdobywamy odznakę "Turysta Przyrodnik"
      Klub Turystów Pieszych "Przygoda" przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach zaprasza na wycieczkę z cyklu: zdobywamy odznakę "Turysta Przyrodnik" 18 kwietnia 2015r.
W programie wycieczki:
- Wizyta w Nadnidziańskim Parku Krajobrazowym - obszar Natura 2000
- zwiedzanie 2 rezerwatów będących miejscem występowania rzadkich roślin i zwierząt,
- różne formy krasu oraz odsłonięcia gipsów, które są pomnikami przyrody,
- wyrobisko po eksploatacji gipsów w Gackach z atrakcyjnymi jeziorkami,
- spotkanie w siedzibie Parku (ognisko).

środa, 08 kwietnia 2015 czytaj całość
Wycieczka autokarowa "Lublin z Ogrodem Botanicznym"
wtorek, 07 kwietnia 2015 czytaj całość
Wycieczka autokarowa "Ojcowski Park Narodowy"
wtorek, 31 marca 2015 czytaj całość
Szkolenie przewodników Świętokrzyskich PTTK na Zamku Królewskim w Chęcinach
 29 marca odbyło się szkolenie dla przewodników świętokrzyskich PTTK na Zamku Królewskim w Chęcinach. Obiekt będzie dostępny do zwiedzania 1 kwietnia, stąd przewodnicy już wiedzą jak po nim oprowadzać przyjeżdżających turystów. Organizatorem szkolenia było Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK "Bartek" a głównym sprawcą był Kol. Dominik Kowalski - za co serdecznie dziękujemy. Przewodników oprowadził sam Waldemar Gliński - kielecki archeolog, który prowadził badania archeologiczne przed remontem Zamku.
poniedziałek, 30 marca 2015 czytaj całość
XI 25-tka Świętokrzyska

      W sobotę 28 marca odbyła się już jedenasta edycja półmaratonu pieszego pod nazwą „25-tka Świętokrzyska”. W imprezie wzięło udział 54 piechurów z województwa i nie tylko.
Trasa rozpoczęła się na pętli autobusowej w Barczy, gdzie wszystkich uczestników przywitał Komandor Rajdu Kol. Marcin Nocula oraz Wójt Gminy Masłów Pan Tomasz Lato, który w sobotni poranek zrobił wszystkim bardzo miłą niespodziankę tym spotkaniem.
Trasa rajdu przebiegała bardzo malowniczym Pasmem Klonowskim, aż do Bodzentyna, gdzie uczestnicy wędrowali przez Górę Miejską już niebieskim szlakiem aż do Ciekot, do gospodarstwa agroturystycznego „Nad Wodą”.
„Tańcbuda”– bo tak nazywa się miejsce naszego biesiadowania po pokonaniu 27 kilometrów trasy. Na wszystkich uczestników czekał ciepły bigos z wiejskim jadłem i tradycyjne już ognisko turystyczne.
Raz jeszcze wszystkim piechurów gratulujemy przejścia trasy XI 25-tka Świętokrzyskiej. Galeria.

poniedziałek, 30 marca 2015 czytaj całość
I Sesja Szkoleniowa "Święty Krzyż dla Przewodników Świętokrzyskich"
poniedziałek, 30 marca 2015 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs