Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Galeria » Z życia Oddziału » 2016.09.04 - II Rajd na pożegnanie lata

2016.09.04 - II Rajd na pożegnanie lata
4 września odbył się II Rajd na pożegnanie lata połączony z turniejem gier zapomnianych. Rozpoczęcie rajdu odbyło się na Placu Artystów przed siedzibą biura PTTK. Uczestnicy rajdu powędrowali dwoma trasami:
I. Plac Artystów – Wzgórze Zamkowe – Park Miejski
II. Plac Artystów – Kadzielnia – Park Miejski
Piknik wraz z zakończeniem rajdu odbył się w muszli koncertowej w Parku Miejskim im. St. Staszica w Kielcach, gdzie wszystkie trzy trasy zakończyły swój spacer o godz. 14.00. Łącznie w rajdzie wzięło udział blisko 100 osób a drugie 100 osób czekało już w muszli koncertowej na przygotowane atrakcje.
Każdy z rajdowiczów mógł bezpłatnie skorzystać z wody z saturatora udostępnionego na czas trwania rajdu przez Kieleckie Wodociągi, ciepłego posiłku po przejściu trasy, waty cukrowej oraz zjeżdżalni dmuchanych. Dodatkową atrakcją imprezy był turniej gier zapomnianych zorganizowany dzięki wsparciu Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, do dyspozycji były m. in. cymbergaj, bierki, szczudła itp.
Przez dwie godziny na scenie parkowej odbywały się konkursy z nagrodami m. in. konkurs wiedzy turystycznej, konkurs plastyczny, muzyczny oraz występy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach.
Nie lada atrakcją była Łysicora – świętokrzyska baba jaga, która nie tylko prowadziła koło fortuny ale uczyła wszystkich uczestników imprezy śpiewać piosenki turystycznej m. in. „Da moja Łysisco”, „Świętokrzyskie jakie cudne”.
Imprez odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kielce.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy: Kieleckim Wodociągom, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Młodzieżowemu Domu Kultu, Kołom i Klubom zrzeszonym w Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach

powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs