Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Oferta turystyczna » Usługi przewodnickie
 
    

    Zapraszamy do magicznego i pełnego energii Regionu Świętokrzyskiego. Zapraszamy do Miejsc Mocy – miejsc, z których można „czerpać garściami” moc duchową, fizyczną i intelektualną, miejsc będących ogniskami atrakcji, które dają siłę odwiedzającym. W poszukiwaniu sił duchowych płynących z religii i miejsc kultu mogą Państwo odbyć wędrówkę na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa, szlakiem Cystersów i sanktuariów. Można zajrzeć do ustronnych enklaw ciszy i spokoju w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, przystanąć obok przydrożnych kapliczek na Ponidziu oraz zajrzeć do licznych mniejszych i większych świątyń i kościołów.

    Mocą intelektualną napełnią Państwa podróże do historycznych miejsc Ziemi Świętokrzyskiej, obcowanie ze Śladami przeszłości, ze skarbami, jakie pozostawili mieszkańcy tej ziemi. Cenne zabytki architektury gromadzą w swych granicach m. in. miasta: Sandomierz, Kielce, Pińczów, czy też Szydłów. Teren całego Regionu pokrywają liczne zamki, pałace i dwory (Ujazd, Kurozwęki, Sobków, Chęciny), a bogatą kulturę i historię prezentują interesujące muzea, izby pamięci oraz wystawy. W swoistą podróż w czasy Staropolskiego Okręgu Przemysłowego przeniosą Państwa doskonale zachowane zabytki techniki, a kontakt z tradycjami i obrzędami ludowymi zapewni Park Etnograficzny w Tokarni.

       Dzięki bogatej ofercie turystyki aktywnej i uzdrowiskowej znajdą tu również Państwo niewyczerpane źródło mocy fizycznej. Nadszarpnięte siły doskonale zregenerują nowoczesne uzdrowiska w Busku i Solcu-Zdroju. Mocnych wrażeń dostarczą natomiast lotniska sportowe w Masłowie i Pińczowie, ośrodki jazdy konnej, spływy kajakowe, wyciągi narciarskie oraz ciekawe imprezy plenerowe. Kontakt z piękną i nieskażoną przyrodą zapewnią setki kilometrów szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz atrakcyjne zbiorniki wodne. A to jest tylko namiastka atrakcji, które mogą Państwo spotkać odwiedzając Region Świętokrzyski.

    Nasi przewodnicy rekrutują się spośród dwóch Kół Przewodnickich działających przy Oddziale. Ciągła nauka, kontakt z turystami oraz siła ponad 55-letniej tradycji powoduje, że sprostamy nawet najcięższym wymaganiom. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy ujednolicony system szkolenia, a nazwa „Przewodnik Świętokrzyski” oraz tzw. blacha przewodnicka są znakami towarowymi zarejestrowanymi przez Oddział w Urzędzie Patentowym RP.

Przygotowany dla Państwa program dostosowany jest do posiadanego przez grupę czasu i panujących warunków atmosferycznych. Zapewnimy wysoki standard usług dostosowany do wieku i kondycji grupy. Na specjalne życzenie zarezerwujemy obiad, nocleg, bilety wstępu, zorganizujemy ognisko.

Zapraszamy, przewodnicy czekają!
Jeśli chcecie Państwo uzyskać dodatkowe informacje proponujemy skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza, bądź zadzwonić bezpośrednio pod numer 41 344 77 43. Odpowiemy na każde pytanie.

Wybierz jeden ze sposobów zamówienia Przewodnika Świętokrzyskiego:

  • Zadzwoń tel. 41 344 77 43
  • Wyślij e-mail: biuro@pttkkielce.pl
  • Wyślij zamówienie na adres: PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach, ul. H. Sienkiewicza 29, 25-007 Kielce
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy na dole strony
Zachęcamy Państwa do zwiedzania Województwa Świętokrzyskiego pod opieką naszych doświadczonych Przewodników Świętokrzyskich. Jesteśmy jedynym animatorem turystyki w Kielcach, województwie i w całej Polsce, posiadającym wykwalifikowanych przewodników po województwie świętokrzyskim z blisko 60-letnią tradycją i doświadczeniem, oprowadzających w języku polskim, niemieckim, angielskim, francuskim i rosyjskim. Dzięki ich bezkonkurencyjnej wiedzy i doświadczeniu z przyjemnością będą Państwo mogli zobaczyć wszystkie atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego.Imię i nazwisko*:
Firma:
Telefon*:
E-mail*:
Treść*:
* - pole obowiązkowepowrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs