Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kielce - Informacje » Teatry
Teatr im. Stefana Żeromskiego
ul. Sienkiewicza 32, 25-507 Kielce
tel. (041) 344 60 48 centrala, 344 75 00 - Impresariat i kasa
tel./fax. (041) 344 47 65
www.teatr-zeromskiego.com.pl

Istnieje od 1945 r., mieści się w zabytkowej kamienicy z II połowy XIX wieku, gdzie dawniej swą siedzibę miał Hotel Polski. Daje kilka premier rocznie. Poza swoim repertuarem prezentuje ponadto spektakle zapraszanych zespołów. Na scenie teatralnej przy ul. Sienkiewicza można obejrzeć m.in. prapremiery światowe współczesnych polskich autorów. Każdy sezon kończy się plebiscytem o "Dziką Różę", podczas którego publiczność nagradza najlepszych aktorów i najpopularniejsze przedstawienia.


Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"
Galeria Lalki Teatralnej
ul. Duża 9, 25-304 Kielce
tel. (041) 344 58 36
www.teatr-kubus.pl

Jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych teatrów dla dzieci w Polsce. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatrów lalkowych w kraju i za granicą. Rocznie odwiedza go ok. 50 tys. najmłodszych widzów. Wystawia również w terenie, w repertuarze posiada także inscenizacje dla dorosłych.


Kielecki Teatr Tańca
Pl. Moniuszki 2b, 25-334 Kielce
tel. 41 341 51 77
www.ktt.pl

Wizytówką naszego miasta jest Kielecki Teatr Tańca założony i prowadzony przez Elżbietę Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. KTT jest jedynym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce, a jedynym specjalizującym się w stylach tańca jazzowego. Wśród zrealizowanych przedstawień są kameralne formy choreograficzne oraz  duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru.
Teatr działa na trzech płaszczyznach: artystycznej (realizacja spektakli), impresaryjnej (organizacja corocznego Festiwalu Tańca Kielce) oraz edukacyjnej (prowadzenie otwartych kursów tańca, zespołów tanecznych oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego).

Teatr "ECCE HOMO" (Stowarzyszenie Artystyczne)
Siedziba - Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych
25-314 Kielce
tel. 41 (prefix) 344-47-39; 698 355 163; 342-65-36 (pryw.)

Kierownik artystyczny - Anna Kantyka-Grela
www.eccehomo.kielce.com
e-mail: kondratowicz@go2.pl

Teatr "Ecce Homo" powstał w 1996 roku w Państwowych Szkołach Sztuk Plastycznych w Kielcach z inicjatywy Tadeusza Maja i Marka Tercza. Teatr porusza się w formula performance, która łączy wszelkie dziedziny sztuki (plastyka, muzyka, tekst, ruch) tworząc własną ekspresję i własny język artystyczny.
Twórczość teatru została zauważona i wielokrotnie potwierdzona nagrodami, wyróżnieniami oraz zaproszeniami na liczących się w kraju festiwalach sztuki. Teatr zdobył podczas ogólnopolskich prezentacji Scen Plastycznych w Bydgoszczy w 2000 roku I nagrodę za spektakl "Apocalypsis", jest również inicjatorem odbywającego się w Kielcach ogólnopolskiego przeglądu teatrów alternatywnych.
powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs