tel. biuro: 41 344 77 43
wt: 10:00-18:00
śr-pi: 10:00-16:00

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie dotyczące promocji książki „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza–Radzikowskiego" Radosława Kutego oraz towarzyszącą mu wystawę „Bo góry na to są, by zachwycały. Eljaszowie i Tatry".

Spotkanie oraz wernisaż wystawy odbędą się stacjonarnie w Bibliotece Uniwersyteckiej /parter/ oraz w przestrzeni wirtualnej 15 lutego 2022 r. od godz. 17:00.

plakat

Wydawnictwo, Księgarnia, Antykwariat Górski „Filar" Kielce za książkę "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego" otrzymało m.in. wyróżnienie-nagrodę KLIO w kategorii edytorskiej za rok 2021. Autorem publikacji jest absolwent i doktorant naszej Uczelni - Pan Radosław Kuty, a Biblioteka Uniwersytecka UJK patronowała jej wydaniu.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 100 przewodników, grafik, map, czasopism - oryginałów (w większości sprzed 1939 r.) ze zbiorów pana Henryka Rączki. Wystawę można będzie oglądać do 18 marca br. w godzinach otwarcia Biblioteki /hol, parter/.

O wydawcy:
Antykwariat Górski Filar w Kielcach: założony w 1986 przez przewodnika tatrzańskiego, bibliofila i kolekcjonera Henryka Rączkę, zaliczany przez znawców do najlepszych - a zarazem najlepiej zaopatrzonych-antykwariatów w kraju. Poza sprzedażą prowadzi działalność wydawniczą, edytorską, współorganizuje wystawy oraz udziela archiwalne, historyczne obiekty ikonograficzne różnym wydawnictwom. Jest także wyłącznym dystrybutorem wybranych pozycji literatury górskiej.

Transmisja online: Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK na kanale You Tube UJK.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Zapewnione zostaną środki ochrony osobistej.
Maseczki obowiązkowe!