Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Opłatek Samorządu Przewodnickiego Województwa Świętokrzyskiego na Świętym Krzyżu
Aktualności
Opłatek Samorządu Przewodnickiego Województwa Świętokrzyskiego na Świętym Krzyżu


Kilkudziesięciu przewodników z całego regionu uczestniczyło w sobotę w spotkaniu opłatkowym na Świętym Krzyżu. - Od kilku lat w pierwszą sobotę stycznia przychodzimy na Święty Krzyż, aby podzielić się opłatkiem z ojcami Oblatami oraz koleżankami i kolegami. Tegorocznej wędrówce towarzyszyła zimowa aura na szczycie Łysej Góry. Z pokrytego śniegiem gołoborza podziwialiśmy wiosenno-jesienne doliny - powiedział Dominik Kowalski z Samorządu Przewodników PTTK Województwa Świętokrzyskiego.
Przewodnicy uczestniczyli w Mszy świętej, której przewodniczył ojciec Zygfryd Wiecha, superior klasztoru na Świętym Krzyżu. - Cieszę, że potrzebujecie tego spotkania, które wpięte jest pomiędzy dwa święta i wydarzenia związane z przewodnictwem - Trzech Króli prowadziła Gwiazda Betlejemska, a Jan Chrzciciel prowadzi do spotkania z Jezusem w Jordanie - powiedział. Przywołał postać błogosławionego Jana Pawła II, który jest honorowym przewodnikiem świętokrzyskim. Życzył też przewodnikom, aby czuli radość z prowadzenia innych. - Prowadzicie turystów po ścieżkach tej ziemi - a jest to ziemia Świętego Krzyża - podkreślił ojciec Zygfryd Wiecha, który podzielił się opłatkiem z przewodnikami świętokrzyskimi. W tym roku świąteczne spotkanie połączono ze szkoleniem w Nowej Słupi. Piotr Sepioło, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Słupi i przewodnik świętokrzyski, oprowadził przewodników po Centrum Kulturowo-Archeologicznym, które zostało otwarte w zeszłym roku. Z radnymi rozmawiano na temat bliższej współpracy gminy i środowiska turystycznego oraz promocji atrakcji tej części regionu. Na przewodników czekały też kulinarne atrakcje przygotowane przez rodzinę Bonarów z Jeleniowa i Koło Gospodyń Wiejskich „Chełmowianki” z Rudek.
Organizatorem tej części spotkania był Urząd Gminy w Nowej Słupi, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach oraz Samorząd Przewodników PTTK Województwa Świętokrzyskiego.

źródło: Echo Dnia red. Łukasz Zarzycki

Galeria
piątek, 20 stycznia 2012 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs