Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Ogólnopolskie Forum Przewodników w Chęcinach
Aktualności
Ogólnopolskie Forum Przewodników w Chęcinach
        W dniach od 12 do 14  lutego  w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, odbyło się VI Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych połączone z XLV Zjazdem Przewodników  Świętokrzyskich.
Wydarzenie uroczyście zainaugurował występ Zespołu "Nutki" z Polichna oraz wystąpienia organizatorów i zaproszonych na tę okoliczność gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski,  Wicestarosta Powiatu Kieleckiego Zenon Janus, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Kowalczyk, Dyrektor Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach Piotr Ziółkowski oraz Ksiądz Dziekan Jan Kukowski.
W ramach zjazdu uczestnicy z całej Polski wzięli udział w prelekcjach i warsztatach terenowych związanych tematycznie z hasłem przewodnim konferencji poświęconym bioróżnorodności i różnorodność przyrodniczej w przewodnictwie.
Podczas konferencji prelekcję na temat potencjału turystycznego Gminy Chęciny wygłosił Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, który w swym wystąpieniu zachęcał przewodników do odwiedzania ze swymi grupami nie tylko tych największych, wszystkim znanych atrakcji turystycznych, a także tych mniej popularnych, ale nie mniej cennych obiektów znajdujących się w ofercie turystycznej naszej gminy.
Podczas konferencji wręczono również odznaczenia  siedmiu nowo mianowanym przewodnikom świętokrzyskim , którzy w ostatnim czasie nabyli uprawnienia licencjonowanych przewodników . Wśród odznaczonych blachą „Przewodnik Świętokrzyski” znaleźli się Baran Iwona, Chiberski Bartosz, Dudzik - Gruszka Renata, Liszka Małgorzata, Nowak Magdalena, Sarek Ilona oraz. Włodarczyk Michał.
Miło jest nam poinformować, że podczas blachownia do godności Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego zostali wyróżnieni Barbara i Jerzy Jędrychowscy.
Konferencję poprowadził Kol. Kazimierz Micorek Prezes Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK województwa świętokrzyskiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii
środa, 17 lutego 2016 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs