Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Galeria » Imprezy Przewodnickie » 2012.01.28-29 - XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich - Bodzentyn 2012

2012.01.28-29 - XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich - Bodzentyn 2012
W dniach 28-29 stycznia 2012r. odbył się XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich. Tegoroczne święto przewodnickie miało miejsce w gminie Bodzentyn. Bardzo serdecznie wszystkich przewodników przywitał gospodarz gminy, burmistrz - Stanisław Marek Krak. W dalszej części głos zabrał również Przewodniczący Samorządu Przewodnickiego Zarządu Głównego PTTK - Stanisław Kawęcki. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Świętokrzyskiego w osobie przewodniczącego Kol. Kazimierza Micorka oraz Kol. Dominika Kowalskiego - Prezesa Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”.
Do grona przewodników świętokrzyskich dołączyli kolejni miłośnicy regionu, którzy w roku ubiegłym otrzymali licencje przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim nadaną przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dodatkowo na wniosek przewodników nadano godność Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego Januszowi Kędrackiemu, który organizując - dzięki wsparciu Gazety Wyborczej - wycieczki krajoznawcze przybliża region świętokrzyski jego mieszkańcom.
W siedzibie Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie spotkało się ponad stu trzydziestu przewodników świętokrzyskich z całej Polski. Zjazdy mają to do siebie, że mino zimowej aury i często niesprzyjających warunków atmosferycznych mają charakter szkolenia i przybliżenia wiedzy o znanym każdemu terenie, ale nie do końca odkrytym. Przewodnicy mieli okazję posłuchać o pierwszym autorze przewodnika po Górach Świętokrzyskich – o Tadeuszu Dybczyńskim, a postać tą przybliżył Jerzy Gągol. Trasę wycieczki niedzielnej przedstawił Zbigniew Brzeziński, który towarzyszył przewodnikom również w dniu wyjazdu. Kolejnym punktem programu było wystąpienie Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna – Stefana Rachtana, który z autopsji przekazał wiedze Pamiętników Dawidka Rubinowicza. Po ciepłym posiłku uczestnicy udali się na spacer po Bodzentynie gdzie zobaczyli wszystkie najważniejsze zabytki miasta.
Drugiego dnia korzystając z gościnności Świętokrzyskiego Parku Narodowego została zwiedzona siedziba Dyrekcji Parku a gawędą umilał pobyt dr Lech Buchholz oraz Zbigniew Brzeziński. Zgodnie z harmonogramem z wizytą przewodnicy udali się do Tarczka i Świętomarzy. Zakończenie zjazdu odbyło się uroczyście w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na Górce” we Wądole Wiąckowskim.

powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs