Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprez



Zamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kalendarium Imprez » Spacerem po górach z PTTK Kielce - Beskid Sądecki
18 lipca 2020 - Spacerem po górach z PTTK Kielce - Beskid Sądecki


Wycieczkę obsługuje firma Regio Travel Sp. z o.o. ul. H. Sienkiewicza 29,25-007 Kielce
 wpisana do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych pod numerem 140/18.


Wpłat należy dokonać w Biurze Oddziału PTTK lub na konto Regio Travel do dnia 6 lipca 2020r. nr rachunku bankowego
02 2490 0005 0000 4520 7000 1876
Wpłata nie podlega zwrotowi, chyba, że znajdzie się chętny.


Osoby posiadające Voucher są zobowiązane do 5 lipca br. do godziny 12.00 zgłosić chęć udziału w wyjeździe, brak informacji do tego dnia skutkuje utratą miejsca.



Oddział Świętokrzyski PTTK  w Kielcach
zaprasza na jednodniowy wyjazd w góry z cyklu „Spacerem po górach”
w Beskid Sądecki 18 lipiec 2020r. spacer nr 47
„Z Kosarzysk do Piwnicznej przez ... Radziejową”

Kiedy ostatnio była(e)ś w górach?  Już nie pamiętasz?  Czy bardzo chciał(a)byś znów podreptać po górskim szlaku?  Nie możesz pojechać w kochane góry na cały weekend? Bo obowiązki rodzinne, domowe itp?   Spróbuj!  
W sobotę jesteś w górach, a w niedzielę masz czas dla rodziny. A może na ten jeden dzień pojedziecie razem? Zapracowana(y) jesteś tak, że na nic czasu nie ma, a zwłaszcza już na góry? Boisz się, że dawno nie chodziła(e)ś i kondycja już nie ta co kiedyś?
Zapraszamy Cię na jednodniowy, pół-weekendowy wyjazd w góry.

Cykl "Spacerem po górach" ma na celu:
- zachęcenie do aktywnego wypoczynku tych którym wydaje się, że już po górach nie pochodzą,
- danie szansy na pochodzenie po górach tym którzy nie są wybitnymi piechurami,

Zgodnie z tytułem cyklu – po górach, nie ważne jakich, my bezwzględnie będziemy spacerować a nie biegać. Tempo marszu i trasy dostosowane będą do każdego przeciętnego turysty górskiego. Odcinki przejść mieć będą w sezonie wiosenno- jesiennym po ok. 13-18 km, w zimowym – ok. 15 km.

W programie:

 - przejazd na trasie Kielce – Busko - Koszyce - Brzesko - Jurków - Nowy Sącz –Piwniczna Kosarzyska
 - opowieści w czasie jazdy co widać słychać i czuć, a czego nie widać nie słychać i nie czuć z wyjątkiem  
   przewodnika, puszczającego co rusz gazy… z butelki pewnej coli na szczęście, a jego zgubne nieszczęście, a   
   turystów wielkie szczęście
 - podziwianie panoram w każdą z możliwych stron, najładniejsze na…. to zależy co się komu podoba,    
   najlepsze widoki w autokarze, na szlaku to się zobaczy (zaklinajmy pogodę)
 - przerwa w trakcie podróży na tzw. sikundę, a może i dłużej (nie polecamy)
 - opowieści o życiu, przemijaniu, o defenestracji wrocławskiej, wbijaniu na pal, Schronisku PTTK Na Szyndzielni i pewnym akcie notarialnym
- o zgubnym wpływie (na ludzkie życie) rządów sanacji, o uczestnictwie w powstaniu nie mówiąc
- sprawdzenie na panach jak to jest być rogaczem …, małym na szczęście,
- "gadka" o szlakach co to mają swój początek i koniec,
- przejście fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego w stronę Radziejowej i Niemcowej,
 - odpoczynek krótki w Bacówce na Obidzy, dłuższy na szczycie Radziejowej (tu możliwe najpiękniejsze widoki),
 - omówienie historii Doliny Kurierów i Suchej Doliny,
 - bajania o obrazku i zaworach czy też żłobkach,
 - zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego
 - widoki na co tylko się da, najlepiej na... w zależności od indywidualnych uwarunkowań
 - informacje typu „a jak daleko jeszcze, kiedy odpoczynek, szybciej, szybciej panie przewodniku”,
 - na koniec, by poczuć się jak kuracjusz, dłuższa przerwa w Piwnicznej, a Zdrój zobaczysz z ... okien autobusu
 - zdobywanie punktów do odznak turystycznych m.in. GOT PTTK, GOT PTT, Głównego Szlaku 
   Beskidzkiego, diademu Gór Polski, Korony Beskidu Sądeckiego, Korony Gór Polski

Plan ramowy:
sobota 18.07.2020 r.
 -  4:15 zbiórka przy ul. biskupa Kaczmarka (obok Biedronki)
 -  4:30 wyjazd - przejazd na trasie Kielce – Busko - Koszyce – Brzesko - Nowy Sącz – Piwniczna Kosarzyska –
 -  8:15-8:45- wyjście na trasę: Kosarzyska (ok. 610 m.n.p.m.) – Sucha Dolina – Obidza – Bacówka na Obidzy – Przełęcz Gromadzka (908 m n.p.m.) – Przełęcz Obidza (930 m n.p.m.) – Litawcowa (967 m n.p.m.) - Mały Rogacz (1162 m n.p.m.) – Przełęcz Obrazek (1142 m n.p.m.) – Przełęcz Żłobki (1106 m n.p.m.) - Radziejowa (1266 m n.p.m.) - Przełęcz Żłobki - (1106 m n.p.m.) - Przełęcz Obrazek (1142 m n.p.m.) – Międzyradziejówki (1037 m n.p.m.) – Niemcowa (977 m n.p.m.) – Kamienny Groń (791 m n.p.m.) – Piwniczna Zdrój Centrum (410 m n.p.m.)
Dystans 18,5 km, czas przejścia 6:30 (bez dłuższych odpoczynków).
Suma podejść 846 m. suma zejść 1043 m. Najwyższy punkt Radziejowa 1266 (1262) m n.p.m. 
Punkty GOT – 22 pkt.
Dłuuuga przerwa obiadowa (lub co kto woli) w Piwnicznej Zdroju (płatne indywidualnie)
-  18:00 - 19:00 – wyjazd na trasę  Piwniczna - Nowy Sącz - Brzesko - Koszyce - Nowy Korczyn - Busko -Kielce
-  22:00-23:00 – przyjazd do Kielc
Uwagi organizacyjne: Wędrujemy na lekko
Wędrujemy planowo szlakami: czerwonym, niebieskim, czerwonym, żółtym

Trasa może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, stan szlaku oraz sprawność grupy.

Porady dodatkowe:
 - Obowiązkowo! Zabrać ze sobą mapę Beskidu Sądeckiego, a także telefon (na szlak to chyba komórkowy) z naładowaną baterią i numerami do organizatorów, Grzegorz Niedbała 609564155
-  Przydatna raczej nie będzie, ale na wszelki wypadek wrzućcie do plecaka jakąś latarkę (mocną), najlepiej czołówkę i zapasowe baterie,
- Ubiór: pogoda w górach – jak kobieta – zmienną jest! Mimo, że to pełnia lata, zaopatrujemy się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) i koniecznie coś od deszczu. Bierzemy buty turystyczne, sprawdzone i najlepiej zaimpregnowane. Od słońca koniecznie czapka z daszkiem - na głowę oczywiście. Polecamy technikę na cebulę”, czyli tak, aby mieć ze sobą kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ubrać gdy się ochłodzi,  a potem ściągnąć gdy zrobi się cieplej. Ochraniacze na spodnie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie, lepiej je wziąć – jak macie. Bardzo przydatną rzeczą są kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie i pozostawić je w autobusie. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą dla stóp w odróżnieniu od ich nieraz już przemoczonych i przepoconych  poprzedniczkach.
- Jedzenie. Można powiedzieć pełny socjalizm – każdemu  według potrzeb – kanapki (wszędzie i wszystkim kiedyś chce się jeść!). Naturalnie coś do picia (bezalkoholowego) podobnie jak z jedzeniem – według potrzeb. Nasza rada to gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. W wędrówce przydadzą się słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może być (oby nie) potrzebny.
- Przydać może się scyzoryk lub inny nóż ( ale kto w świętokrzyskim nie nosi ze sobą scyzora?).                                                                          - Nie zapomnijcie leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
- Nawet najlepsze i najwygodniejsze buty potrafią boleśnie obetrzeć stopę -  dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
- Ostatnia porada czysto techniczna (nie tak jak kiedyś kandydat na premiera i ministra): często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować wszystko do reklamówek. Nie ma nic gorszego niż przemoczone rzeczy w plecaku.
Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.


powrótpowrót



Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


Współpraca



Facebook
Konkurs