|  
         
 
 
Wczytywanie danych...
 
| Październik 2022 |   | 
  
  
 
    
 
 
 
 |   + Nawigacja: PTTK Kielce
	  » Galeria
  » Z życia Oddziału
  » 2011.12.02 - Wspomnienie wielkiego krajoznawcy regionu świętokrzyskiego
   
| 2011.12.02 - Wspomnienie wielkiego krajoznawcy regionu świętokrzyskiego |  | 2 grudnia 2011r. w antykwariacie im. A Metzgera odyło się kolejne już Głośne Czytanie Nocą tym razem było poświęcone niedawno zmarłemu Jerzemu Kapuścińskiemu. 
 Spotkali się przyjaciele i znajomi, było ich tak wielu, że zajęte zostały miejsca siedzące i stojące.
 
 Przypomniano głos Jerzego, fragmenty audycji nagranych w Polskim Radio, przeczytano fragmenty jego tekstów z przewodników i folderów których ten znawca regionu i przyrody napisał bardzo wiele.
 Cezary Jastrzębski przypomniał, że Jerzy był człowiekiem bardzo pogodnym. - Zawsze opowiadał dowcipy i jeden o Wąchocku zapamiętałem. Andrzej Konopacki wspominał go jako świetnego organizatora, zaś Maciej Zarębski rewelacyjne napitki przygotowywane przez Jerzego.
 
 Ponieważ wszyscy chcą by imię Jerzego Kapuścińskiego, jednego z największych naszych regionalistów przetrwało jego imieniem nazwano szlak czarny prowadzący z Nowej Słupi na Szczytniaka.
 
 
 |  |        
  
  
 
  
 
    
 
 
 
 |