Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wyprawa Górska
poniedziałek, 08 października 2012 czytaj całość
Przewodnikiem Świętokrzyskim możesz zostac i TY !!!

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na kolejną edycję Kursu na Przewodnika Terenowego Po Woj. Świętokrzyskim. Rozpoczęcie zajęć planowane jest na koniec października. Dodatkowych szczegółów dowiesz się klikając na ten link.


Zapraszamy!
poniedziałek, 08 października 2012 czytaj całość
XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2012" - Rekordowe wędrowanie na Święty Krzyż
 
      W XIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2012” wzięło udział 5190 turystów-pielgrzymów. To rekordowa liczba uczestników w historii rajdu. Najmłodsza uczestniczka miała… 10 dni.
      Wędrowano 15 trasami pięknej ziemi świętokrzyskiej. Najliczniej reprezentowana była trasa nr 6, „Zbójecka” z Bielin, wędrowało nią 1287 osób. Najdłuższą trasą był „Mocarny Szlak” z Kielc, która liczyła 40 km i została zorganizowana przez Klub Górski PTTK Kielce. Pod przewodnictwem Lecha Segieta i Pawła Milewicza wędrowały nią 32 osoby.
      W tym roku w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym wraz ze swoimi grupami dotarło na szczyt Łysej Góry 77 kapłanów, 23 siostry zakonne, 55 katechetów i 227 opiekunów świeckich. Z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach udział w Rajdzie wzięło 50 kleryków. Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej reprezentowało 300 uczniów. To najliczniejsza rajdowa grupa.
      Najmłodsi rajdowicze na Święty Krzyż dotarli z rodzicami w wózeczkach. Najmłodsza uczestniczka - Kinga Lisowska - miała 10 dni.
     Na rajdowej trasie wędrował również Rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak i Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK Politechniki Świętokrzyskiej „Sabat”.
     Rajdowe trasy prowadziło stu przewodników świętokrzyskich z Kół Przewodników Świętokrzyskich z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Radomia.
     Rajd zakończyła uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali biskupi Kazimierz Ryczan i Kazimierz Gurda z Kielc oraz Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. - Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na to, że wybraliście pielgrzymkę. Bez względu na motywację ta wędrówka kosztowała was wysiłek, który w nią włożyliście. Takie jest wędrowanie człowieka. Zawsze wiąże się z trudnościami i walką z samym sobą - powiedział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który wygłosił homilię.
     Inicjatorem rajdu, który od trzynastu lat towarzyszy uczestnikom tej niezwykłej wędrówki, jest biskup kielecki Kazimierz Ryczan. - Dziękuję wam, że jesteście, jest was tak dużo i jesteście zdyscyplinowani. Dziękuję za atmosferę modlitwy i śpiewu. Oby tak było zawsze! Niech Boże błogosławieństwo spłynie na was, na wychowawców i na wasze domy - powiedział biskup Kazimierz Ryczan i udzielił błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
     Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy to jedna z największych jednodniowych imprez turystyki pieszej w Polsce. Organizatorami rajdu jest Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach oraz przewodnicy świętokrzyscy.
     W imieniu Sztabu Rajdu dziękuję wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, mediom i firmom, które pomagały przy organizacji rajdu. Największe słowa podziękowań należą się Wam drodzy wędrowcy - pielgrzymi za tak liczne uczestnictwo, za wysiłek i trud przedeptania tras rajdowych i dotarcie do stóp ołtarza w Sanktuarium Krzyża Świętego w najpiękniejszych górach - Górach Świętokrzyskich. Wszystkim - z całego serca - bardzo, bardzo dziękuję.
     Wszystkich turystów-pielgrzymów pragnę zaprosić na XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy, który odbędzie się już za rok - 28 września 2013 roku.
 
KOMANDOR
XIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2012”
Łukasz Zarzycki
Święty Krzyż, 29 września 2012 r.

niedziela, 07 października 2012 czytaj całość
XXX Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Górski Przewodników Turystycznych PTTK "Góry Świętokrzyskie 2012"
W dniach 29 sierpnia – 2 września 2012 roku w Górach Świętokrzyskich miała miejsce trzydziesta jubileuszowa edycja jednego z najstarszych ogólnopolskich rajdów turystycznych w Polsce. Jubileusz nieprzypadkowo obchodzony był w regionie świętokrzyskim, wszak zarówno pierwszy, dziesiąty jak i dwudziesty rajd odbywał się właśnie w tej części Polski.

Organizatorem tegorocznego Rajdu byli Przewodnicy Świętokrzyscy zrzeszeni
w Kieleckim Oddziale PTTK oraz Urząd Gminy w Masłowie. Swojego wsparcia udzielił także Samorząd Przewodników Świętokrzyskich PTTK Województwa Świętokrzyskiego oraz Krajowy Samorząd Przewodników PTTK - Komisja Przewodnicka Zarządu Głównego PTTK.
sobota, 06 października 2012 czytaj całość
Msza Święta w pierwszą rocznicę śmierci Kol. Jurka Kapuścińskiego

5 października 2012r. (piątek) w rocznicę śmierci Kol. Jerzego Kapuścińskiego odbędzie się Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Polski o godz. 17.30.

piątek, 05 października 2012 czytaj całość
Msza święta w intencji Tomasza Wągrowskiego


Msza święta w intencji Tomasza Wągrowskiego

od uczestników pogrzebu

8.10.2012 r. (poniedziałek) godz. 6:30

Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Kielcach

czwartek, 04 października 2012 czytaj całość
XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2012"
Informacja dla przewodników prowadzących trasy Rajdu.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek (28.09.2012 r.) w seminarium o godz. 19.00.
Sklep Sportowy Just Sport przygotował dla uczestników Rajdu niespodziankę. Do 15 października uczestnicy Rajdu mogą uzyskać zniżkę 10 złotych na zakupy. Zamieszczamy specjalny kupon, który należy wydrukować i podczas zakupów oddać w sklepie. Podobne kupony rozdamy podczas Rajdu.
Sklep Sportowy Just Sport mieści się przy ulicy Warszawskiej 147 w Kielcach. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, a w soboty od 10 do 14.
 
poniedziałek, 10 września 2012 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs