Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Kurs Przewodnicki
piątek, 30 października 2009 czytaj całość
SYLWESTER KOWALCZEWSKI - MAGISTER PRZEWODNICTWA

     Na moim podium krajoznawców i działaczy PTK-PTTK obok T. Włoszka i E. Massalskiego stawiam prof. Sylwestra Kowalczewskiego /1902-1975/, którego nazywam magistrem przewodnictwa, przy czym określenie magister tłumaczę jako mistrz, a więc ktoś najlepszy w swoim zawodzie. Trzeba to podkreślić, bowiem otacza nas wielu różnych magistrów, którzy do mistrzów nie mogą być zaliczani.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
czwartek, 29 października 2009 czytaj całość
Edmund Massalski - honorowy ze wszech miar
Jeżeli przyjmiemy umownie, że Tadeusz Włoszek, ze względu na wiek i długoletnią pracę na rzecz PTK, jest postacią numer jeden, to postacią numer dwa powinien być prof. Edmund Massalski /1886 – 1975/, przyznający się do działalności w Oddziale Kieleckim PTK od 1913 r. Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 12 października 2009 czytaj całość
OGŁOSZENIE
W związku z remontem pomieszczeń przy ul. Sienkiewicza 29 na potrzeby Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej, kontakt z Biurem Oddziału Świętokrzyskiego PTTK  jest utrudniony. Zakończenie prac remontowych przewidziane jest na 1 grudnia br.
W spawach pilnych prosimy o kontakt pod nr tel. 041 344 77 43 oraz pod adresem mailowym biuro@pttkkielce.pl

Za utrudnienia przepraszamy.

środa, 23 września 2009 czytaj całość
Wieczór Czarnohorski
wtorek, 22 września 2009 czytaj całość
SYGNAŁY Z GÓR
     Na symboliczny cmentarz ludzi gór pod Osterwą poszedłem z potrzeby serca, by chwilą zadumy uczcić pamięć naszych znakomitych działaczy Krzysztofa Wilczyńskiego /1941-1995/ i doc.dr. Zbigniewa Rubinowskiego /1929-1997/. Los tak zrządził, że obaj zginęli w Alpach, lecz każdy w innym czasie, w innym miejscu i w innych okolicznościach.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 21 września 2009 czytaj całość
Jubileuszowy "X Rajd Pielgrzymkowy" RELACJA
poniedziałek, 21 września 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs