Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Warsztaty terenowe na Ponidziu
Klub Instruktorów Ochrony Przyrody PTTK
zaprasza członków Klubu na warsztaty terenowe na Ponidziu.

Warsztaty przeprowadzone zostaną w dniu 15 października 2011r. na trasie        
Kielce – Przęślin – Chotel Czerwony – Winiary Zagojskie – Górki.
Warsztaty poprowadzi Kol. Roman Maniarski z Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody.
Wyjazd z ul. Bpa. Kaczmarka (k/ „Biedronki”) o godz. 8.00 planowany powrót godz. 16.00. Celem warsztatów jest obserwacja ptaków ( wskazane jest posiadanie lornetki). Koszt transportu 20 zł.
Zgłoszenia przyjmuje Prezes Klubu Kol. Andrzej Wąsikowski tel. 609 079 753 lub e-mail awasikowski1@.wp.pl w terminie do dnia 8.10.2011.

Serdecznie zapraszamy

środa, 05 października 2011 czytaj całość
Rajd Jurski
Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK
Politechniki Świętokrzyskiej
zaprasza Sympatyków turystyki pieszej na
Rajd Jurajski

Termin: 9 października 2011 (niedziela)   
Trasa: Karczma Miłkowska – Krzemionki Rezerwat Archeologiczny (14 km)   
Zbiórka: Dworzec PKS w Ostrowcu Św.
godz. 9.10    
Zapisy: poczta@aktk.kielce.pttk.pl
Krzysztof Sabat tel. 505 573 552   
Zabierz ze sobą 50 zł
wtorek, 04 października 2011 czytaj całość
Uroczyste obchody 1011. urodzin dęba "Bartka" - relacja.
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, partner fundacji "Szanujmy Bartka", zaprasza wszystkich, którym los naszego wyjątkowego drzewa-symbolu nie jest obojętny, do zbiórki pieniędzy niezbędnych do ratowania leciwego pomnika przyrody. Inauguracja akcji miała miejsce w 1011. urodziny"Bartka".
piątek, 30 września 2011 czytaj całość
REKORDOWY - XII Świętokrzyski Rajd PielgrzymkowyKolejny rekord padł... 24 września br. blisko pięć tysięcy turystów-pielgrzymów wzięło udział w XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym "Święty Krzyż 2011”. Każdy z uczestników mógł wybrać jedną z 15 tras, a rajdowe grupy prowadziło ponad stu przewodników świętokrzyskich z całego regionu.
Dla osób starszych i niepełnosprawnych była przygotowana dwukilometrowa trasa. Najdłuższą - spod kieleckiej Katedry - o długości blisko czterdziestu kilometrów wędrowało ponad czterdzieści osób. Najwięcej - 1042 - szło trasą "Rudną” z Łagowa, 929 - "Zbójecką” z Bielin i 691 - "Hutniczą” z Nowej Słupi.
         Pierwsi pielgrzymi doszli do celu już około godziny trzynastej i po niektórych wcale nie było widać zmęczenia. - Dziewięciokilometrową trasę z Bielin pokonaliśmy bardzo szybko.
Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na Świętym Krzyżu. Na szczycie jedenastu osobom wręczono odznaki Korony Gór Świętokrzyskich, a cztery osoby podczas tradycyjnego "blachowania” zostały członkami Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "Bartek” w Kielcach.
     Przed świętokrzyskim klasztorem można było podziwiać zrekonstruowany przez Marka Adamczaka z Kielc, jego współpracowników i Politechnikę Świętokrzyską, papamobile, którym papież Jan Paweł II podróżował podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Papamobile uczestniczył w procesji z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Rajd zakończyła u roczysta Msza święta z udziałem biskupów - Kazimierza Ryczana i Kazimierza Gurdy z Kielc oraz Henryka Tomasika z Radomia.
       Ojciec Zygfryd Wiecha, superior klasztoru na Świętym Krzyżu, podkreślił: - To, że tu jesteśmy, to nie przypadek. Dwanaście lat temu Bóg poruszył serce biskupa Kazimierza Ryczana, żeby na zakończenie sezonu wycieczkowego przeżyć dar wspólnoty przewodników na modlitwie i pokłonić się relikwiom Krzyża Świętego - mówił. Przypomniał też, że to często księża i przewodnicy mają duży wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży. To od ich inicjatywy często zależy czy młody człowiek będzie potrafił dostrzec Boga w pięknie przyrody. Największą grupą uczestników rajdu, jak co roku, byli uczniowie, którzy wędrują z księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami, nauczycielami i rodzicami. W tegorocznym rajdzie na szlakach można było spotkać wiele rodzin. Bardzo nas to cieszy, gdyż w PTTK obchodzimy Rok Turystyki Rodzinnej. Najmłodsi rajdowicze na Święty Krzyż dotarli w dziecięcych wózkach. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy jest największą w Polsce jednodniową imprezą turystyki pieszej, a jego organizatorami są przewodnicy świętokrzyscy, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej oraz Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

Łukasz Zarzycki
Komandor XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego "Święty Krzyż 2011"


sobota, 24 września 2011 czytaj całość
Transport Przewodników na Trasy XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego
Komitet Organizacyjny informuje wszystkich Przewodników Świętokrzyskich biorący czynny udział w XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym tj. prowadzących trasy Rajdu o spotkaniu 24.09.2011r. (sobota) o godz. 6.20 WYJAZD 6.30  Spotkanie w Kielcach ul. Jana Pawła II - JEDNOŚĆ.
Przewodnicy Świętokrzyscy posiadający identyfikatory zostaną rozwiezieni na punty startowe tras rajdu.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z członkami sztabu odpowiedzialnym za transport:

Komandor Rajdu - Łukasz Zarzycki - Kielce, tel. 693 230 238
Kierownik tras - Mirosław Kubik - Kielce, tel. 792 947 647
Koordynator Organizacyjny z ramienia Samorządu Przewodników - Dominik Kowalski - Kielce, tel. 501 793 733

Łukasz Zarzycki
Komandor  XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego
czwartek, 22 września 2011 czytaj całość
Spotkanie przewodników świętokrzyskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach
Komitet Organizacyjny XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego zaprasza wszystkich przewodników prowadzących trasy Rajdu na spotkanie organizacyjne 23.09.2011 r. (piątek) o godz. 19.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach (ul. Jana Pawła II 7 w Kielcach).
Łukasz Zarzycki
Komandor  XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego
czwartek, 22 września 2011 czytaj całość
XII Świętokrzyski Rjad Pielgrzymkowy
Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 24 września 2011 r. odbędzie się
XII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2011"

www.rajd.pttkkielce.pl

czwartek, 22 września 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs