Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
VII Międzynarodowy Zimowy Zlot Turystów KTN ZG PTTK

W imieniu komitetu organizacyjnego VII Międzynarodowego Zimowego Zlotu Turystów i Komisji Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK zapraszamy turystów do uczestnictwa w tej imprezie i reprezentowania Polski.

Impreza odbędzie się w terminie 02-05.02.2012 w Levoćy na Słowacji.

Program szczegółowy na www.kst.s
czwartek, 08 grudnia 2011 czytaj całość
"W górach jest wszystko co kocham"
Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów w górach w Kielcach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10 lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Pałacyk Zielińskiego zaprasza:
16.12.2011r. o  godz. 19.00  "W górach jest wszystko co kocham" - koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.
W ramach projektu "W górach jest wszystko co kocham" zapraszamy na wieczór z piosenką turystyczną. Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 5 grudnia.
środa, 07 grudnia 2011 czytaj całość
III Rajd Mikołajkowy
środa, 07 grudnia 2011 czytaj całość
Odsłonięto Tablicę poświęconą Mieczysławowi OrłowiczowiTablicę poświęconą Mieczysławowi Orłowiczowi - prekursorowi polskiej turystyki i krajoznawstwa, odsłonięto w sobotę w Świętej Katarzynie w Ośrodku Wypoczynkowym "Jodełka” podczas Regionalnego Forum Instruktorów Krajoznawstwa.

Świętokrzyscy krajoznawcy co roku spotykają się, aby podsumować swoją działalność. W sobotę wysłuchali także gawędy Tomasza Wągrowskiego o Mieczysławie Orłowiczu i jego świętokrzyskich wędrówkach, a każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę "Mieczysław Orłowicz na szlakach Gór Świętokrzyskich”. Inicjatorem i fundatorem pamiątkowej tablicy jest Tomasz Wągrowski, a wykonał ją Sławomir Micek.
Mieczysław Orłowicz żył w latach 1881- 1959, był doktorem praw, prekursorem polskiej turystyki i krajoznawstwa, napisał ponad sto przewodników turystycznych, propagował turystykę w Bieszczadach Wschodnich, zaprojektował przebieg wschodniej części Głównego Szlaku Beskidzkiego, a jego imieniem nazwano przełęcz w Bieszczadach Zachodnich i Główny Szlak Sudecki.

Galeria
poniedziałek, 05 grudnia 2011 czytaj całość
Wspomnienie Jerzego...


W piątek w antykwariacie im. A Metzgera odyło się kolejne już Głośne Czytanie Nocą tym razem było poświęcone niedawno zmarłemu Jerzemu Kapuścińskiemu.

Spotkali się przyjaciele i znajomi, było ich tak wielu, że zajęte zostały miejsca siedzące i stojące.

Przypomniano głos Jerzego, fragmenty audycji nagranych w Polskim Radio, przeczytano fragmenty jego tekstów z przewodników i folderów których ten znawca regionu i przyrody napisał bardzo wiele.
Cezary Jastrzębski przypomniał, że Jerzy był człowiekiem bardzo pogodnym. - Zawsze opowiadał dowcipy i jeden o Wąchocku zapamiętałem. Andrzej Konopacki wspominał go jako świetnego organizatora, zaś Maciej Zarębski rewelacyjne napitki przygotowywane przez Jerzego.

Ponieważ wszyscy chcą by imię Jerzego Kapuścińskiego, jednego z największych naszych regionalistów przetrwało jego imieniem nazwano szlak czarny prowadzący z Nowej Słupi na Szczytniaka.

Galeria


niedziela, 04 grudnia 2011 czytaj całość
Rajd mikołajkowy po raz czwarty
Pod patronatem Wójta Gminy Bieliny serdecznie zapraszamy na IV Rajd Mikołajkowy
Termin: 3 grudnia 2011r.
Trasa: Kakonin - Kapliczka Świętego Mikołaja - Kakonin (4km)

Zbiórka godzina 11.30 - przed zabytkową chałupą z XIX wieku w Kakoninie (przy czerwonym szlaku turystycznym im. Edmunda Massalskiego).

czwartek, 01 grudnia 2011 czytaj całość
Głośne czytanie nocą
poniedziałek, 28 listopada 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs