Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Rowerowa Majówka ze Świętokrzyskim Klubem Turystów Kolarzy "Kigari"


  W dniach od 28 kwietnia do 3 maja odbył się Ogólnopolski Rajd Kolarski PTTK "Trójprzymierze". W tym roku organizatorzy rajdu, czyli Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy "KIGARI" PTTK Kielce oraz Klub Turystyki Rowerowej PTTK Przedbórz wybrali Przedbórz jako bazę wypadową. Współorganizatorami rajdu byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Nadleśnictwo Przedbórz a honorowy patronat nad rajdem objął Burmistrz Miasta Przedborza. Jednym z celów rajdu było poznanie walorów turystycznych Ziemi Przedborskiej i jej najbliższej okolicy. Trasy rajdu przebiegały przez teren Przedborskiego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego wzdłuż Pilicy i jej dorzecza na odcinku od Maluszyna po Sulejów.
Była świetna zabawa! Bardzo dziękujemy Kol. Renacie Tomczak oraz całemu Świętokrzyskiemu Klubowi Turystów Kolarzy "Kigari". FOTOGALERIA, Relacja, Relacja Klubowa.
niedziela, 07 maja 2017 czytaj całość
Maraton"Trzynasty Unijny" - podsumowanie.
     Kolejna edycja maratonu po Górach Świętokrzyskich już za nami. Tak trudnych warunków terenowych jeszcze nie było w historii imprezy, której główną atrakcją jest niezwykle popularny „Twardziel Świętokrzyski” na dystansie 100km z Gołoszyc do Strawczynka. Wśród uczestników nadano mu tytuł „TRZYNASTY BŁOTNY”. Do niemal ostatniej chwili jego organizacja wisiała na przysłowiowym włosku, gdyż po śniegu i długich, intensywnych deszczach w kilku miejscach skromne strumyczki zamieniły się w rwące, głębokie potoki. Wystarczyło jednak dwudniowe rozpogodzenie, by wody znacznie opadły i po wielu perypetiach organizacyjnych podjęto jedynie słuszną decyzję – STARTUJEMY. Kilkanaście osób się przestraszyło i w ostatniej chwili wycofało się ze startu, co zaraz wykorzystali inni, którzy wcześniej nie mieli szczęścia przy zapisach. „Twardziel Świętokrzyski”. Na „przepaku” po nocnym pokonywaniu Szczytniaka, Jeleniowskiej, Kobylej, Łysej Góry, Łysicy i Radostowej niektórzy tak „ubabrani” byli w błocie, że wyglądali jakby się w nim tarzali. Wystartowało  do tej ekstremalnej konkurencji  147 turystów, a metę w Strawczynku zdołało osiągnąć 115-tu, co było dla organizatorów sporym zaskoczeniem, gdyż prawie 70% z nich mierzyło się z tym dystansem, jeszcze w tak trudnych warunkach, po raz pierwszy. Wśród nich były 22 kobiety. Pierwszy na mecie pojawił się po 13 godzinach i 30 minutach o 9.30 Robert Gołąb reprezentujący Stowarzyszenie Aktywny Ćmińsk. Gdyby organizatorzy, zresztą zgodnie z regulaminem, nie wstrzymywali go na punktach kontrolnych, byłby jeszcze o półtora godziny wcześniej. REWELACJA. O 13.10 zameldowały się w Strawczynku dwie pierwsze panie Pałacha Anna i Wierzbicka Beata – obydwie z Sandomierza. Ostatni piechurzy meldowali się tuż przed 19.00, ale podjęto decyzję o wydłużeniu limitu czasowego z powodu arcytrudnych warunków terenowych.  Jeden uczestnik z Nowego Sącza miał olbrzymiego pecha, zmuszony był do poddania się, z powodu kontuzji, po pokonaniu 92km.    
piątek, 05 maja 2017 czytaj całość
Bornholm na rowerach
piątek, 05 maja 2017 czytaj całość
Wycieczka autokarowa Ukraina - Podole
czwartek, 04 maja 2017 czytaj całość
Wycieczka autokarowa Czorsztyn - Niedzica
środa, 03 maja 2017 czytaj całość
Akademicki Klun Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat" zaprasza
piątek, 28 kwietnia 2017 czytaj całość
Godziny pracy biura w weekend majowy
wtorek, 25 kwietnia 2017 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs