Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Festiwal Podróżniczy "Na Rozdrożach" - Relacja

Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, a prościej Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Organizacją imprezy zajmują się członkowie oraz sympatycy Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” pod opieką dr Artura Zielińskiego. Pomysłodawcą zorganizowania festiwalu, na terenie Instytutu Geografii, był student geografii, Jakub Wieczerzak, który przy wsparciu Ewy Tumidaj i Jana Kotwicy oraz innych osób związanych z SKNT „Bez Nazwy”, przygotował I Ogólnopolskie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”. GALERIA
niedziela, 06 kwietnia 2008 czytaj całość
IV 25-tka Świętokrzyska - Relacja
Świętokrzyska 25-tka była kolejną imprezą podczas której uczciliśmy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK – PTTK w Kielcach. W rajdzie uczestniczyło blisko 100 osób z całego województwa oraz goście z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Wędrowaliśmy malowniczą trasą z Małogoszcza do Chęcin, uczestnicy zdobyli kilka szczytów zaliczanych do ustanowionej w 2007r. odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich”. Tegoroczny rajd odbył się przy dużym wsparciu darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Czytaj Więcej
czwartek, 03 kwietnia 2008 czytaj całość
100-lat Oddziału PTK-PTTK w Kielcach - Relacja
W dniu 15 marca, w kościele OO. Pallotynów na Karczówce został zainaugurowany jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach. Obchody rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana, następnie kol.Tomasz Wągrowski wygłosił gwędę historyczną o początkach krajoznawstwa w Polsce i w Kielcach. Kolejnym punktem programu było wspólne spotkanie przy ognisku turystycznym, śpiew oraz wspomnienia zawładnęły nami bez granic. W ten sposób powiedzieliśmy światu, że zaczynamy jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach.
piątek, 07 marca 2008 czytaj całość
Korona Gór Świętokrzyskich - nowa odznaka krajoznawcza już do zdobycia
Oddział Świętokrzyski PTTK zaprasza do zdobywania nowej odznaki Krajoznawczej "Korona Gór Świętokrzyskich". Zdobywanie odznaki ma na celu promowanie regionu – poznawanie jego piękna, historii, przyrody, tradycji,kultury i zabytków oraz popularyzację turystyki pieszej w całych Górach Świętokrzyskich, poznawanie ich walorów przyrodniczych oraz krajoznawczych, zwłaszcza na terenach mniej znanych i rzadziej uczęszczanych. Potwierdzenia zdobycia poszczególnych obiektów potwierdza się w specjalnej książeczce, która dostępna jest w siedzibie Oddziału przy ul. Sienkiewicza 29. Czytaj artykuł promujący zdobywanie odznaki
wtorek, 29 stycznia 2008 czytaj całość
Rok Przyrody PTTK
W związku z przypadającymi w roku 2008 rocznicami:
- 135 lat od założenia Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, przekształconego w 1874 w Towarzystwo Tatrzańskie, które w swoim statucie zapisane miało jako jeden z celów "3. Ochronę zwierząt halskich: kozicy i świstaka."
- 100 lat od powołania w 1908 roku w Polskim Towarzystwie Krajoznawczym, Komisji Ochrony Osobliwości Przyrody, dla podkreślenia kontynuacji idei ochrony przyrody i roli jaką odgrywała ona w działalności Towarzystw, których spadkobiercą jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, oraz w działalności na rzecz ochrony przyrody w PTTK, Zarząd Główny PTTK ogłasza rok 2008 "Rokiem przyrody w PTTK".

niedziela, 27 stycznia 2008 czytaj całość
Rok Szlaków Turystycznych PTTK w woj. świętokrzyskim
W dniach 22-23 września 2007 roku Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach, Dyrekcja Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Klub Turystów Pieszych "Przygoda" zorganizowali w Świętej Katarzynie Konferencję z okazji obchodów „ROKU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH PTTK 2007” w woj świętokrzyskim.
Pierwszy raz po blisko 30 latach spotkały się dwie najważniejsze Komisje Zarządu Głównego PTTK. Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK i Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK oraz przedstawiciel Komisji Akademickiej ZG PTTK.
wtorek, 02 października 2007 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs