Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Mała turystyka po mieście
Opowiadając o wycieczkach z pierwszych lat istnienia Oddziału Kieleckiego PTK nie można pominąć tzw. małej turystyki po mieście, która zaczęła się w sobotę 14 stycznia 1911r. od wycieczki do pracowni inż. Stefana Boruckiego, profesora Męskiej Szkoły Handlowej, który zajmował się konstrukcją dwupłatowego samolotu, zwanego wówczas statkiem powietrznym.(...)
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
wtorek, 03 lutego 2009 czytaj całość
Wycieczki w stylu per pedes
Zarząd Kieleckiego Oddziału PTK agitował kielczan do pieszych wędrówek wbrew podejrzliwości carskich stróżów prawa, którzy nie byli przychylni tym praktykom. Przełamywanie ospałości było długotrwałym procesem. Pod wrażeniem pracy działaczy PTK dobrą propagandę robiła od pierwszych dni Gazeta Kielecka
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
środa, 14 stycznia 2009 czytaj całość
Kurs na Instruktora Ochrony Przyrody PTTK


wtorek, 13 stycznia 2009 czytaj całość
XXVI Złaz Turystyczny Wycieczka Szkoleniowa
Już po raz 26 na „Polanie Langiewicza” odbędzie się złaz turystyczny upamiętniający wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego. Na leśnej polanie w pobliżu nie zamarzającego nawet w największe mrozy źródełka znajdował się przed laty obóz ćwiczebny, kwaterującego w tym czasie w Wąchocku Mariana Langiewicza. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wycieczkę szkoleniową.
czwartek, 08 stycznia 2009 czytaj całość
Przewodnickie Spotkania Opłatkowe 2009

Przewodnicy Świętokrzyscy serdecznie zapraszają na spotkania opłatkowe organizowane w najbliższym czasie. Ideą spotkań jest skupienie wszystkich środowisk przewodnickich z całego województwa na tradycyjnym opłatku.
10 stycznia Św. Krzyż oraz 15 stycznia Dom Księży Emerytów w Kielcach
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami spotkań.

środa, 07 stycznia 2009 czytaj całość
Choinki pod Choinkę
Jak co roku Radio RMF FM rozda słuchaczom wyjątkowe prezenty - Choinki pod Choinkę.
Od 10. do 21. grudnia choinkowy konwój RMF FM odwiedzi 12 polskich miast i rozda kilkanaście tysięcy świątecznych drzewek. Do każdej choinki dołączona zostanie również piękna złota bombka z logo RMF FM.
niedziela, 14 grudnia 2008 czytaj całość
Za przykładem wielkich gór
Oddział Kielecki PTK nie poprzestał na jednym odcinku szlaku turystycznego. Do 1939r. wyznakowano jeszcze kolejne odcinki, a mianowicie; szlak niebieski: Wola Kopcowa – Diabelski Kamień – przełom Lubrzanki, szlak niebieski: Św.Krzyż – Nowa Słupia, szlak żółty: Św.Krzyż – Pasmo Jeleniowskie – Opatów, szlak niebieski: Św.Katarzyna – Bodzentyn, szlak niebieski: Zagnańsk – Samsonów – Tumlin, szlak czerwony: Kielce – Białogon – Chęciny – Miedzianka – Rykoszyn. Ślady tego ostatniego szlaku odnajdziemy jeszcze w głównej alei parku kieleckiego.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
czwartek, 11 grudnia 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs