Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Spacerem po górach - Beskid Wyspowy
piątek, 09 sierpnia 2019 czytaj całość
Wszechklubowy Złaz Pamięci Roberta Kulak
środa, 07 sierpnia 2019 czytaj całość
Piwnym szlakiem- "Frankonia"


Serdecznie zapraszamy na pierwszą wycieczkę z nowego cyklu „Piwnym Szlakiem”. Bawaria to kraina tysiąca browarów, my podczas czterodniowej wycieczki odwiedzimy „zaledwie” 14 spośród nich, ale to wystarczy,   by poczuć klimat bawarskiej biesiady i spróbować takich lokalnych specjałów, jak bamberskie piwa wędzone, norymberski Rotbier, czy żytni Roggenbier z Ratyzbony. Po drodze odwiedzimy również legendarny browar w Pilźnie, a także zwiedzimy trzy miasta, których zabytki wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniec listopada to również okres barwnych bożonarodzeniowych jarmarków, wspaniałych dekoracji, zapalania świątecznych iluminacji i rozlewu specjalnych świątecznych piw, których nie napijemy się w innych miesiącach. Podczas naszej wycieczki będziesz miał okazję poczuć ten niezwykły klimat w najpiękniejszych miastach Niemiec rozkoszując się przy tym najlepszym bawarskim piwem. Poza możliwością delektowania się miejscowymi widokami, zapachami i smakami otrzymasz ogromną porcję wiedzy na temat historii, produkcji, kultury i sensoryki najsmaczniejszego napoju świata.

Ważna informacja !
Prosimy o zabieranie wyłącznie toreb. Bez twardych walizek!

czwartek, 01 sierpnia 2019 czytaj całość
Lato z PTTK Kielce
piątek, 05 lipca 2019 czytaj całość
Pożegnanie Kol. Roberta Kulak
Z ogromnym żalem żegnamy  Przewodnika Świętokrzyskiego, Skarbnika Zarządu PTTK Oddziału Świętokrzyskiego, naszego Przyjaciela -

Śp. Roberta Kulaka

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w dniu 27 czerwca 2019r.  ( czwartek )
o godzinie 11.00 w Kościele Św. Wojciecha.
Po Mszy Świętej uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym w Kielcach.
wtorek, 25 czerwca 2019 czytaj całość
Z głębokim żalem informujemy, że odszedł nasz kolega przewodnik Robert Kulak...
  

        Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi przewodnika Roberta Kulaka.
Kolega Robert od wielu lat związany był z Świętokrzyskim Oddziałem PTTK w Kielcach oraz Kołem Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”. Urodził się w roku 1960 w Białobrzegach. W roku 1975 wstąpił w szeregi PTTK. Był przodownikiem turystyki pieszej, przodownikiem GOT, od 2000 r. przewodnikiem świętokrzyskim i członkiem Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”, instruktorem przewodnictwa, krajoznawstwa i ochrony przyrody. Zaangażowany w życie Świętokrzyskiego Oddziału PTTK w Kielcach od roku 2009 pełnił w nim funkcję skarbnika. Kolega Robert był niestrudzonym piechurem, wybitnym przewodnikiem, wielkim miłośnikiem Legionów Piłsudskiego i szlaku niepodległościowego, twórcą odznaki Św. Mikołaja, wreszcie wspaniałym towarzyszem podczas wędrówek po szlakach, dobrym kolegą i przyjacielem wielu z nas. Za społeczną pracę był odznaczony srebrną i złotą Odznaką Honorową PTTK, Srebrną Odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, Odznaką „za zasługi dla Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach”, Medalem „Pro Memoria” oraz Dyplomem Zarządu Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”. Ostatnie lata zmagał się z ciężką chorobą, ale jak tylko pozwalały mu siły, uczestniczył we wszystkich imprezach turystycznych i przewodnickich. Kolega Robert odszedł od nas 22 czerwca 2019 r.
Robercie, będzie nam Ciebie bardzo brakowało ... widać, w niebie też potrzebują dobrych przewodników.
niedziela, 23 czerwca 2019 czytaj całość
Spacerem po górach - Gorce

piątek, 21 czerwca 2019 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs