Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wycieczka Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" - II etap Szlaku Orlich Gniazd
Klub Turystów Pieszych "Przygoda" przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach zaprasza na wycieczkę w dniu 28.06.2015r. "Szlakiem Orlich Gniazd" Etap II: Pieskowa Skała - Rabsztyn.
Program wycieczki
czwartek, 28 maja 2015 czytaj całość
Komunikat dla uczestników XXVI 50-tki Świetokrzyskiej
    XXVI edycja 50-tki Świętokrzyskiej zbliża się wielkimi krokami, związku z licznymi pytaniami dot. transportu w sobotę (30 maja) informujemy, że rozkład jazdy jest dostępny na stronie e-podróżnik. Natomiast za ewentualne zmiany godzin lub braki w komunikacji publicznej nie ponosimy odpowiedzialności, jako organizatorzy XXVI 50-tki Świętokrzyskiej zapewniamy transport w dniu imprezy na trasie Kielce - Krasocin oraz w niedziele (31 maja) na trasie Nagłowice - Kielce.
Dodatkowo dla użytkowników nawigacji Endomondo lub Garmin przygotowaliśmy ślad trasy do pobrania tutaj.
wtorek, 26 maja 2015 czytaj całość
Monografia na 50-lecie KTP PTTK "Przygoda"
Członkowie i Sympatycy Klubu Turystów Pieszych PTTK „Przygoda” w Kielcach

    Uprzejmie informuję, że 26 maja 2016r. minie 50 rocznica powołania Klubu Turystów Pieszych przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach. Po latach Klub przyjął nazwę KTP „Przygoda”.
Jednym z elementów przygotowywanych obchodów jubileuszowych będzie wydanie drukiem monografii Klubu. Do udziału w jej napisaniu zapraszam przede wszystkim członków - założycieli KTP, byłych prezesów Klubu oraz koleżanki i kolegów, którzy czują potrzebę podzielenia się wspomnieniami z działalności klubowej.
Poniżej zamieszczam „Projekt konspektu monografii Klubu Turystów Pieszych „Przygoda”. Został on wstępnie zaakceptowany, ale proszę nadal o nadsyłanie ewentualnych uwag i sugestii.
W ciągu minionego półwiecza działalność Klubu wywarła piętno w życiu wielu z naszego grona. W imieniu Zarządu Klubu Turystów Pieszych „Przygoda” zwracam się z prośbą o napisanie krótkich - kilkustronicowych wspomnień. Po podjęciu decyzji o ich napisaniu proszę o poinformowanie mnie osobiście - telefon 692 250 440 lub e-mail: grazynadziolko@vp.pl lub kolegę Andrzeja Rembalskiego, który podjął się wykonania prac redakcyjnych - telefony: 41 34 40 890, kom. 502 980 317, e-mail: a.rembalski@vp.pl Projekt konspektu Kol. Andrzeja Rembalskiego.

Proszę, aby informacje te były przekazane do końca czerwca 2015r., a treść - w formie papierowej oraz ewentualne fotografie z dokładnymi opisami - na płytce do 31 sierpnia b.r.

Z turystycznym pozdrowieniem,
Prezes KTP PTTK „Przygoda”
Grażyna Dziółko
czwartek, 21 maja 2015 czytaj całość
XXVI 50-tka Świętokrzyska
czwartek, 21 maja 2015 czytaj całość
XV Jubileuszowy poZiMowy Złaz Politechniki Świętokrzyskiej
wtorek, 19 maja 2015 czytaj całość
VIII Rajd Rowerowy
wtorek, 19 maja 2015 czytaj całość
Film z działalności Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach.
        Nikt nie ma wątpliwości, że wszystko, co najpiękniejsze było w PTK, przeszło w 1950 r. prawem dziedzictwa kulturowego do PTTK. Siła duchowa promieniowała z serc ludzi wielkich charakterów i szlachetnych, rozumiejących bez słów, czym jest kraj ojczysty, czym jest miłość do rodzinnej ziemi i ludu tej ziemi, czym jest ofiarna służba i patriotyzm...
Dziś wiele się zmieniło, ale siła turystyki w PTTK nadal trwa. Dzięki Portalowi Informacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego dziś możemy zaprezentować krótki film prezentujący nasze działania na niwie turystyki w województwie świętokrzyskim.
Zapraszamy do prezentacji.
sobota, 16 maja 2015 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs