Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
PTTK W 90 ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2008

Odznaka została ustanowiona jako wspólna inicjatywa Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK i Oddziału PTTK w Szamptułach. Celem Odznaki jest przypomnienie miejsc, postaci i wydarzeń związanych z walkami o Niepodległość. Odznakę można zdobywać w okresie do 11 XI 2009 r.
środa, 10 grudnia 2008 czytaj całość
Spotkanie Organizacyjno Klubu Górskiego PTTK Kielce

Z wielką radością informowaliśmy Państwa, że w dniu 7 listopada br. uchwałą Zarządu Oddziału, powołany - reaktywowany został do życia Klub Górski przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach. Pragniemy zaprosić wszystkich miłośników gór na spotkanie organizacyjno, które odbędzie się we wtorek 09.12.2008 r. w Domu Środowisk Twórczych - Pałac T. Zielińskiego w Kielcach, ul. Zamkowa 5, godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy

piątek, 21 listopada 2008 czytaj całość
Nowe władze Klubu Turystów Pieszych PTTK "PRZYGODA"


W dniu 17 listopada 2008 r. podczas zebrania sprawozdawczo – wyborczego Klubu Turystów Pieszych „Przygoda” przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach wybrano nowe władze.
poniedziałek, 17 listopada 2008 czytaj całość
Warto odwiedzić na terenie Gminy i Miasta Chęciny
"Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego" w Miedziance, Najstarsza kamienica w Chęcinach - wyremontowana, Aksonometryczna Mapa Miasta,
Zajazd  Pod Srebrną Górą, Pizzeria Diablo
To tylko kilka atrakcji które zostały przygotowane dla turystów przybywających do Królewskiego Miasta w bieżącym roku.

sobota, 08 listopada 2008 czytaj całość
Na progu Niepodległości
Wizja wolnej i nierozerwalnie zjednoczonej Polski była fundamentem ideologii PTK, która na co dzień wyrażała się przede wszystkim w  symbolice odznaki Towarzystwa zaprojektowanej przez Mikołaja Wisznickiego, a były to trzy tarcze herbowe Poznania, Krakowa i Warszawy spojone stalową obręczą w jedną całość. W wolnej Polsce A.Janowski napisał: Skomponowanie takiego znaku w czasach,… gdy trzy czarne orły były jeszcze niewzruszoną potęgą, było wielką śmiałością. Znak ten widniał na wszystkich wydawnictwach i na stemplach pieczęci.

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 07 listopada 2008 czytaj całość
Wystawa Świętokrzyska - czas małego jubileuszu
  
( ...) Góry Świętokrzyskie były krainą ukochaną przez Aleksandra Janowskiego, Aleksandra Patkowskiego, Stanisława Lencewicza, Władysława Szafera, Januarego Kołodziejczyka, Jana Czarnockiego, Jana Samsonowicza, żarliwych społeczników Edmunda Massalskiego, Sylwestra Kowalczewskiego, Mieczysława Radwana i wielu innych. W takim gronie idea promowania Krainy Świętokrzyskiej w związku z jubileuszem PTK była czymś nader oczywistym. (...)

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 13 października 2008 czytaj całość
Relacja ze Zlotu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK
W dniach 3 - 5 października 2008 roku odbył się XXXIX Zlot Przodowników Turystyki Górskiej „Góry Świętokrzyskie” z bazą noclegową w Wólce Milanowskiej. Honorowy Patronat nad Zlotem objęli: Wójt Gminy Nowa Słupia i Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego
W Zlocie uczestniczyło 65 osób z całej Polski w piątek gościliśmy Prezesa Zarządu Głównego PTTK Lecha Drożdzyńskiego oraz Dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki, Skarbnika ZG PTTK kol. Jerzego Kapłona. Należy tutaj zaznaczyć, że pobyt na Zlocie został dofinansowany przez ZG PTTK oraz Oddział PTTK w Kielcach.
poniedziałek, 06 października 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs