Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
W dniach 7-8 maja 2010r.w pobliżu Rezerwatu Archeologicznego Rydno (w Wąchocku nad zalewem) odbędzie się VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
piątek, 30 kwietnia 2010 czytaj całość
Szósty Unijny Ogólnopolski Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich
Zapraszamy do udziału w Szóstym Unijnym Ogólnopolskim Maratonie Pieszym. Dla uczestników przygotowana została 100km trasa biegnąca głównym szlakiem Gór Świętokrzyskich za przebycie, której otrzymuję się tytuł i statuetkę "Twardziel Świętokrzyski".czwartek, 15 kwietnia 2010 czytaj całość
VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze "Na Rozdrożach"
  
   Studenckie Koło Naukowe Turystyki „Bez Nazwy”, działające przy Instytucie Geografii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaprasza na festiwal podróżniczy – VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, który odbędzie się w dniach 22 – 24 kwietnia 2010 r. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Kielc, Prorektor oraz Dyrektor Instytutu Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
   Już po raz szósty Kielce gościć będą podróżników z całej Polski. To wspaniała okazja, by posłuchać opowieści o interesujących wyprawach w różne zakątki świata. Przez te trzy dni odwiedzimy Indie, Chile, Węgry, Etiopię, Grecję, Turcję, Ukrainę, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Irak, Albanię, Sudan, wybierzemy się na Bliski Wschód a także w podróż dookoła świata na jachcie, zabierze nas gość specjalny Natasza Caban. Na te podróże „bez paszportu” zapraszamy do sali 347 Instytutu Geografii na ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.
Szczegółowy program VI Festiwalu „Na Rozdrożach” oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.festiwal.xa.pl

środa, 14 kwietnia 2010 czytaj całość
VI Rajd Wagarowicza
21 marzec jest datą, którą uczniowie potocznie nazywają „Dniem Wagarowicza”. Dzień ten jest obchodzony przez nich bardzo uroczyście. Zgodnie z tradycją uczniowie przychodzą na zajęcia poprzebierani w różne stworzone przez siebie stroje i zastępują nauczycieli w ich obowiązkach. W szkołach odbywają się dyskoteki, happeningi i wspóle wyjścia do kina, teatru, na basen. Wszystko po to żeby uczynić ten dzień jeszcze bardziej podniosłym. W tym roku również Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wraz ze Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji postanowiło włączyć się w obchody tego „święta” organizując dla uczniów i nauczycieli „ VI Rajd Wagarowicza”. Ze względu na warunki pogodowe zmieniamy termin rajdu i odbędzie się on 25.03.2010r. Jest to impreza bezpłatna!
    
czwartek, 11 marca 2010 czytaj całość
VI 25-tka Świętokrzyska
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej VI edycji 25-tki Świętokrzyskiej, która odbędzie się 20.03.2010 r. na trasie Chęciny - Grzywy Korzeczkowskie - Jedlnica - Rez. Milechowy - Małogoszcz PKP - Leśnica.
      
środa, 03 marca 2010 czytaj całość
Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty
"Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty."
to kompendium wiedzy dla młodego turysty, co zrobić i jak się przygotować do wędrówki, a także wskazówki jak bezpiecznie wędrować, wskazanie miejsc  wartych zobaczenia, a także ich wartości antropo- genicznych
i przyrodniczych. Poradnik   zawiera informacje o organizacjach poza- rządowych, z którymi młodzież może spotkać się w szkole, PTTK, ZHP, ZHR  czy PTSM.
wtorek, 02 marca 2010 czytaj całość
Tetrapod - śladami wymarłych gatunków

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 21 lutego 2010 r. o godz. 12.00 do Sali Portretowej Pałacu Biskupów Krakowskich, na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". Wykład pt. "Tetrapod - śladami wymarłych gatunków" wygłoszą Grzegorz Niedźwiedzki oraz Piotr Szrek autorzy publikacji w NATURE "Tetrapod trackways from the early Middle Devonian of Poland" z 7 stycznia 2010 r. Wprowadzenie do tematu oraz garść informacji znajdą Państwo na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego www.pgi.gov.pl
Serdeczne zapraszamy na spotkanie.
poniedziałek, 08 lutego 2010 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs