Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Nowa Gazeta Górska już jest!


Mamy zaszczyt poinformować, że pierwszy numer zupełnie nowej Gazety Górskiej ujrzał właśnie światło dzienne! W środku same ciekawe rzeczy o górach bliższych i dalszych. Oddaję w Wasze ręce nową Gazetę Górską i najzwyczajniej w świecie, nie bez obawy, liczę na to, że się spodoba i zaciekawi. Góry są i będą w niej najważniejsze. Można na nie spojrzeć z różnej strony, z dołu, z boku, z bliska i z daleka. Mam nadzieję, że to co tu znajdziecie wyda się Wam sensowne, rzetelne i warte chwili uwagi, bo to wszystko jest o górach - dla Was, o górach - dla gór. Zapraszamy do lektury! Mamy nadzieję, że się spodoba!
Natalia Figiel
redaktor naczelny
środa, 18 marca 2009 czytaj całość
VIII Świętokrzyskie Targi Turystyki VOYAGER 17-19 IV 2009
W połowie kwietnia Targi Kielce już po raz ósmy zapraszają na Świętokrzyskie Targi Turystyki VOYAGER. VOYAGER Targi turystyczne to doskonała okazja dla wystawców by zaprezentować swoje atuty i zdobyć nowych klientów, ale również dla zwiedzających, którzy poszukują miejsca na niezapomniany urlop. Na stoiskach targów VOYAGER prezentują się jednak nie tylko biura organizujące wyjazdy, ale przede wszystkim stowarzyszenia, organizacje turystyczne, gminy i powiaty, które są przedstawicielami najbardziej urokliwych miejsc na mapie województwa świętokrzyskiego i Polski.
wtorek, 17 marca 2009 czytaj całość
Rajd Wiosenny 18.04.2009 r.

Rajd Wiosenny Klubu Górskiego jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno – wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem. I Trasa - 27 km oraz II Trasa - 14 km
Rajd odbędzie się 18.04.2009 r. Serdecznie Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
wtorek, 17 marca 2009 czytaj całość
Nowa odznaka turystyczna - SZLAKAMI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W minionych latach Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach wykazywał się dużą aktywnością jeśli chodzi o temat odznak turystycznych. Rok 2007 przyniósł dwie nowe odznaki których popularność coraz bardziej wzrasta. Pierwsza z nich to regionalna odznaka turystyczna KORONA GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH która została rozpropagowana przede wszystkim wśród młodzieży szkolnej. Kolejna inicjatywa naszego Oddziału to odznaka ogólnopolska ustanowiona dla uczczenia roku jubileuszowego w PTTK związanego ze szlakami turystycznymi czyli odznaka ROK SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH PTTK 2007 natomiast w roku 2008 ...
czwartek, 05 marca 2009 czytaj całość
Jubileuszowa "V 25-tka Świętokrzyska"

25-tka Świętokrzyska jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno – wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem.
środa, 04 marca 2009 czytaj całość
Wycieczki na kraj świata
Skoro była już mowa o wycieczkach popołudniowych, całodziennych i miejskich wypada oddać należny szacunek tym turystom i przewodnikom Oddziału Kieleckiego PTK, którzy na początku XX w. podejmowali wyprawy na „kraj świata”, a więc daleko poza Kielce i często z noclegiem u dobrych ludzi.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.

środa, 04 marca 2009 czytaj całość
Wspomnienie Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika

     Z wielkim smutkiem przyjmujemy wiadomość, która dotarła do nas 1 marca z ZG PTTK o śmierci Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika. Zmarł w 90 roku życia pozostawiając po sobie bezgraniczną przestrzeń miłości kapłańskiej i otwartą dla nas księgę swych krajoznawczych dokonań i przykazań. Z tej księgi przyjdzie nam czytać Jego mądre myśli, bowiem bez ks. J.Pawlika nie ma pełni polskiego krajoznawstwa.
     Bywał w Kielcach i w Górach Świętokrzyskich. Całkiem niedawno modlił się z nami w Świętej Katarzynie, wspiął się na Łysicę, witał pielgrzymów wkraczających do Kielc. W każdej okoliczności miał dla nas homilię przepojoną serdecznością, miłością i duchem krajoznawczym.
     Przyjmijmy jedną z wielu Jego dewiz: krajoznawstwo to zakorzenienie w dziejach Ojczyzny i w ojczystym krajobrazie, brak krajoznawstwa może prowadzić do wykorzenienia czyli na manowce duchowe.
Żegnamy naszego naczelnego Kapelana Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i do Boga kierujemy odwieczną modlitwę: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
poniedziałek, 02 marca 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs