Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
15 - lecie Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" w Kielcach
W dniach 27 - 28 czerwca 2009 r. Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" obchodzi 15-lecie swojego istnienia. W związku z tym zapraszamy wszystkich członków Koła do wzięcia czynnego udziału w obchodach jubileuszu.

środa, 24 czerwca 2009 czytaj całość
Święto Kielc
wtorek, 16 czerwca 2009 czytaj całość
55 NOCNY GÓRSKI RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI "CHĘCINY '09"54 lata temu Aleksander Puchalski i grupa entuzjastów turystyki górskiej zorganizowali w Górach Świętokrzyskich z zakończeniem w Świętej Katarzynie pierwszy Nocny Górski Rajd Świętokrzyski.
Kontynuowanie organizacji tej imprezy było możliwe dzięki ogromnemu zapałowi do propagowania turystyki górskiej przez bardzo dużą grupę organizatorów turystyki, przodowników turystyki: górskiej, pieszej, motorowej i kolarskiej oraz przewodników.

niedziela, 24 maja 2009 czytaj całość
Pożegnanie
Z głębokim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci 21 maja 2009 r. kol. Ryszarda Peasa ps. Pegaz ze Skarżyska - Kamiennej. Odszedł w 90 roku życia. Dla wielu z nas był serdecznym kolegą i przyjacielem, zawsze pełen życzliwości i dobroci. Od niepamiętnych czasów wierny PTTK, honorowy przodownik turystyki pieszej, działacz okręgowych i wojewódzkich komisji turystyki pieszej i górskiej, znakarz szlaków turystycznych, niestrudzony organizator wielu wypraw i rajdów. Swoją osobą wypełniał wszystkie uroczystości kombatanckie od Anielina do Wykusu, od Sulisławic do Antoniowa, od Piotrowego Pola do Cisowa, był wszędzie, by dawać świadectwo i z godnością nieść sztandar AK. Był również wśród harcerskiej braci.
Dziś żegnamy Go ze świadomością, że to jeden z ostatnich, co w tak pięknym stylu w Świętokrzyskie Góry wodził.  

sobota, 23 maja 2009 czytaj całość
Zmarł Grzegorz Wamberski
Z przykrością zawiadamiamy, że dziś w nocy zmarł nagle Grzegorz Wamberski. Orientalista, maratończyk, zawodnik i animator sceny AR. Założyciel firmy Compass i organizator imprez z cyklu Adventure Trophy. Miał 51 lat. Pogrzeb odbędzie się 25 maja o godz. 11.00 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK składa rodzinie oraz pracownikom firmy Compass wyrazy głębokiego ubolewania.
czwartek, 21 maja 2009 czytaj całość
Jubileuszowy "XX Maraton Pieszy - Świętokrzyska 50-tka"
50-tka Świętokrzyska jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno-wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie po uprzednim złożeniu oświadczenia podpisanego przez rodzica.
piątek, 01 maja 2009 czytaj całość
Wiosenny Rajd Młodzieży - "Rajd Gwieździsty"

20 maja przypada 90-ta rocznica urodzin wybitnego pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, który urodził się w Kielcach. Z tej okazji Oddział Świętokrzyski PTTK zaprasza dzieci i młodzież na Rajd Gwiaździsty poświęcony tak zasłużonemu dla regionu poecie.
Rajd ten jest imprezą turystyki kwalifikowanej, integrującą młodzież szkół Powiatu Kieleckiego. Z nami możecie oglądać ciekawe miejsca Krainy Świętokrzyskiej, przeżyć kolejną przygodę na turystycznym szlaku, a także zdobyć punkty potrzebne do otrzymania odznak turystyki kwalifikowanej (GOT, OTP) i odznak regionalnych.

W trakcie pokonywania tras odbędzie się konkurs Krajoznawczo – Turystyczny podczas którego, będziecie musieli się wykazać wiadomościami z zakresu geologii, architektury, legend oraz flory i fauny Gór Świętokrzyskich. Prosimy o wytypowanie trzyosobowych zespołów i zgłoszenie ich na starcie kierownikom tras. Dla zwycięskich szkół przewidziane są dyplomy i nagrody niespodzianki.
Zlot uczestników, który nastąpi około godz. 1330 nad Zlewem w Suchedniowie
,   nieopodal historycznego domu pisarza. Rajd zakończymy   tradycyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 

czwartek, 30 kwietnia 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs