Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
IX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy RELACJA Galeria
IX Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski zgromadził 3617 osoby. Wędrowano 13 trasami pieszymi i autokarowymi pięknej Ziemi Świętokrzyskiej.
Najliczniej reprezentowana była trasa nr 7 "Zbójecka" z Bielin – 902 osoby. Trasy rajdowe zabezpieczało 86 doświadczonych Przewodników Świętokrzyskich PTTK z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sandomierza. Funkcję komandora pełnił Witold Wesołowski.

niedziela, 28 września 2008 czytaj całość
Jubileuszowa Gala 100-lecia Oddziału PTK-PTTK w Kielcach

W dniu 20 września w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego odbyły się Główne obchody rocznicowe 100-lecia Oddziału PTK - PTTK w Kielcach. Uroczystą Galę uświetnił występ Zespołu Tanecznego „Energy” z Bielin oraz Harcerskiego Zespołu Wokalno - Instrumentalnego "Wołosatki".

Prawdziwą niespodzianką był występ Bronisława Opałki znakomitego kieleckiego twórcy, znanego szerszej publiczności jako Genowefa Pigwa z Napierstkowa.
W dalszej części uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę na murach pierwszego Muzeum PTK w Kielcach, dziś siedzibą Muzeum Historii Kielc przy ul. Leonarda 4.
sobota, 20 września 2008 czytaj całość
Zdobycie Mont Blanc dla uczczenia 100-lecia Oddziału PTK-PTTK w Kielcach
Z okazji 100-lecia Oddziału PTK – PTTK w Kielcach kol. Lech Segiet oraz Adam Koczotowski zdobyli Białą Górę Mont Blanc 4810,90 m n.p.m. Za uczczenie w ten sposób jubileuszu oddziału zarząd oddziału składa serdeczne podziękowania oraz gratulację. Jesteście Wielcy Panowie.
poniedziałek, 08 września 2008 czytaj całość
ODYSEJA 2008

niedziela, 07 września 2008 czytaj całość
Oddział Świętokrzyski PTTK dla LGD "Fundacja Ziemi Morawickiej"

Pragniemy poinformować, że w wyniku pół rocznej współpracy z Urzędem Gminy w Morawicy oraz krakowskim wydawnictwem "Compass" Oddział wydał mapę oraz przewodnik turystyczny po Gminie Morawica. Wydawnictwa dostępne są nieodpłatnie w siedzibie Urzędu Gminy w Morawicy.
niedziela, 13 lipca 2008 czytaj całość
Ministerstwa Sprotu i Turystyki wspiera PTTK Kielce

Z wielką radością pragniemy poinformować, że Oddział Świętokrzyski PTTK otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu
"W trybach czasu - czyli Szlakiem Zabytków Techniki".
Celem projektu jest stworzenie szlaku rowerowego, który zapozna turystów i użytkowników z historią tego obszaru poprzez ukazanie najważniejszych zabytków techniki oraz najciekawszych obiektów krajoznawczych: widokowych, przyrodniczych i archeologicznych.

Odwiedzając nasz Oddział już dziś możesz otrzymać mapę z przebiegiem szlaku oraz opisem najciekawszych atrakcji. Partnerem naszych działań jest Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy".
niedziela, 13 lipca 2008 czytaj całość
W trosce o własny lokal
"Ambicją każdej organizacji jest posiadać własny dach nad głową. Losy PTK-PTTK w Kielcach od pierwszych dni po dzień dzisiejszy, tak się toczyły, że własnego dachu nad głową nie udało się posiąść i trzeba było mieszkać na komornym."
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.


wtorek, 08 lipca 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs